Hondenforum Topic: nazorg knie-operatie
Bosjes, Curacao (gast)
Onze geweldig mops wordt woensdag as geopereerd aan zn knie(luxatie patella)over de operatie de nodige informatie kunnen vinden. Maar heeft er iemand adviezen over de nazorg/behandeling na de operatie? of ervaring? (do's en dont's) Is zwemmen goed of veel wandelen? Vooral ook omdat de andere kant ook nog moet. Alvast bedankt!
geplaatst op zondag 21 januari om 15:23
waakhond roepen
Reacties
Anoniem
Nazorg
In het algemeen is het niet nodig om zoals bij de hond de poot in het gips of verband te zetten. Toch proberen we in het Dierenziekenhuis te Dordrecht de geopereerde dieren zoveel mogelijk te verbinden en voor de operatie al te wennen aan kragen om het beschadigen van de wond door likken te voorkomen. Ook kunnen de dieren worden opgenomen voor intensieve verzorging als de eigenaar daar geen kans toe ziet. Paraveterinairen, verbonden aan het dierenziekenhuis , kunnen als nazorg ook fysiotherapie toepassen. Meestal is het dier na een tot twee weken weer aardig mobiel. Wel is het van belang je te bedenken dat een totale botgenezing zes tot acht weken duurt. Na drie tot vier maanden is het dier, mits er geen complicaties zijn opgetreden, weer geheel hersteld.
geplaatst op zondag 21 januari om 22:26
waakhond roepen
Anoniem
De nazorg, die door U gedaan wordt is van cruciaal belang voor de verdere genezing van uw hond zijn knie.
De hond dient gedurende de eerste vier weken aan de leiband te lopen (ook voor een klein plasje …).
Na veertien dagen komt u terug om de huidhechtingen te laten verwijderen. Vanaf de tweede week na operatie past u actieve massage toe d.w.z. strekken en buigen van het kniegewricht.
Vanaf de derde week kunt u starten met een wandeling, beginnende met 8 keer 2 minuten per dag opbouwend naar 8 keer 5 minuten per dag.
Wij werken ook intensief samen met Aqua Fun uit Zwevezele om de revalidatie van Uw hond te versnellen en aangenamer te maken. Hierbij gaat de hond verschillende sessies ondergaan van zwemtherapie waar door de gewichtloosheid de knie veel sneller zal gebruikt worden.
Na 6 weken zien wij u dan nog eens terug voor een algemene controle.
Een ander belangrijk onderdeel in de revalidatie is het geven van :
een voedingssupplement, artromix , als artrose remmer.
ontstekingsremmer, rimadyl, als artrose remmer en pijnstiller.
geplaatst op zondag 21 januari om 22:27
waakhond roepen
Els (gast)
Bovenstaande verhalen heb ik gevonden op het inernet. Ik hoop dat je er wat aan hebt !
Els
geplaatst op zondag 21 januari om 22:33
waakhond roepen
