Hondenforum Topic: VEEL ONTLASTING DOOR VERS VOER
NATHALIE
MIJN HOND VAN NU BIJNA 1 JAAR KREEG VAN MIJ EERST CARNIBEST VOER EN DAARNA BEN IK OVERGESTAPT OP NATUREDIET. SINDS KORT PROBEER IK OVER TE STAPPEN NAAR DROOGVOER OMDAT MIJN HOND TOT NU TOE ZEER VEEL ONTLASTING PRODUCEERD (IN TEGENSTELLING VAN WAT JE ZOU DENKEN BIJ VERS VOER). ONDANKS MIJN VELE WANDELEN TOT WEL 5 KEER PER DAG MOET HIJ VAAK ER NOG 'S-NACHTS UIT, WAT NATUURLIJK ERG VERMOEIEND WORDT.
WIE HEEFT HIER OOK ERVARING MEE, OF HEEFT MISSCHIEN GOEIE TIPS??
MIJN HOND KRIJGT NU EUKENUBA VOER SPECIAAL VOOR ENGELSE COCKER SPANIELS
geplaatst op vrijdag 02 november om 11:21
waakhond roepen
Reacties
neophyte
1 doggie
hallo nathalie,
mijn honden hebben er ook last van als ik ze natvoer krijgen vaak gaan ze daarbij nog aan de diaree ook..
dus ik geef ze alleen maar droegvoer z'n 2 keer per dag.
een hond heeft eigelijk altijd honger, dat is van naturen aangelegt zeg maar.dat kan je verglijken met een wolf die vangt een prooi en probeerd zoveel mogelijk er van te eten,want het is nooit zeker waneer de volgende prooi voorbij komt, een hond doet dit precies het zelfde omdat het beesje niet beter weet.
voer de hond dus nooit meer als op de verpaking staat aan ge geven.tezij de hond temager is natuurlijk.
als je je hond twee maal dags voer geeft zal je merken dat de hond het vaak in 1 keer opeet geeft de hond hierna niet meer omdat je denkt dat hij of zij nog steeds honger heeft.
eukenuba is een goede maaltijd voor je hond en ik zou dit gewoon standaard als voer houden en niet meer voeren als op de verpaking staat aan ge geven. om de hond af en toe teverwennen kan pens gegeven worden.
maar niet tevaak eens in de 1 of 2 weken is meer als genoeg.
ik hoop dat je hier iets aan hebt nathalie;)
groetjes mandy
geplaatst op vrijdag 02 november om 16:28
waakhond roepen
Toshi
1 doggie
Dag Nathalie,
Ga volledig akkoord met wat Mandy zegt. Hou het bij uw gekend merk en zo nu en dan eens een verwenning erbij.
Wat ook intressant is om weten is wanneer men van voeding wilt veranderen moet dit geleidelijk aan moet doen en dan de voeders mengen, zo stapt men over naar een ander soort voeder.
Nooit van de ene dag op de andere veranderen, niet goed voor de hond,diaree enz.
Velen denken och we geven vandaag eens dit en overmorgen dat, neen en nog eens neen, niet zomaar overstappen van het ene naar het andere.
Groetjes Toshi ;-)
geplaatst op vrijdag 02 november om 16:29
waakhond roepen
nele - Tiësto
1 doggie
Beste Nathalie,
Mijn hond krijgt elke morgen een klein beetje pedigree en 's avonds z'n maaltijd en dat bestaat uit Bento Kronen korrels en een half doosje natvoer voor honden erdoor gemengd of een doosje tonijn erdoor gemengd zodat het toch een beetje smaakt é. Geen enkel probleem tot nu toe. Ik denk dat het een beetje zoeken is in het begin maar mijn hond kreeg reeds van bij de fokker bento kronen korrels en hij vaart er goed mee dus ben ik niet overgestapt. Ik wilde hem laatst laten overschakelen naar Eukanuba en ik deed dat geleidelijk maar toch had hij zachtere ontlasting en hier in de straat ken ik ook iemand die Eukanuba gaf en is moeten overgaan naar Bento.
Ik wil daarmee enkel zeggen dat je een beetje zelf zal moeten ondervinden en dat het duurste merk niet noodzakelijk het beste is voor uw hond. Bento is ietsje goedkoper (niet zoveel hoor) maar ik vaar er goed bij.
Misschien een tip.
groetjes Nele
geplaatst op vrijdag 02 november om 20:04
waakhond roepen
Esther (gast)
Nature dieet is geen vers vlees maar gekookt vlees. Dit vlees kun je buiten de koelkast bewaren en is dus gekookt vlees.
Ik zou snel mogelijk weer overstappen op echt vers vlees.
Zoals carnibest, smuldier, energique etc.etc.
Hier krijgen ze energique en ze poepen perfect. Niet veel en lekkere harde keutels.
Veel succes en de groetjes van Esther
geplaatst op vrijdag 02 november om 18:24
waakhond roepen
eva visscher
Hallo Natalie, ik heb zelf een natuurwinkel voor dieren en denk dat ik je kan helpen. Overstappen naar droogvoer geeft geen verandering, zoals je vast al gemerkt hebt. in droogvoer zit heel veel zetmeel in de vorm van granen. het spijsverteringssysteem van carnivoren kan zetmeel niet verwerken en dat komt er dus weer uit in de vorm van veel, grote, hopen ontlasting. bij nature diet geldt hetzelfde en eukenuba idem (wordt bovendien getest op honden dierproeven dus). Stap over op natuurvoer: veel vers, rauw vlees (geen varkensvlees)rauw kippenvlees, rauwe kippennekken, lams- of geitenribben of op carnibest actief en stop met het geven van alles waar zetmeel in zit (rijst,brood,pap,zuivel,hondenkoekjes (geef een rauw kippennekje of gedroogd runderspiervlees)voeg daar wel min. 2 x per week een rauw ei(met schaal)en groenten (sperciebonen mét het vocht)aan toe. geef daarnaast minimaal 2 x per week pens als maaltijd (niet uit pakje maar gewoon verse (diepgevroren)vuile runderpens. hou dat minimaal 2 weken vol. het spijsverteringssysteem van je hond moet even wennen, maar je zult zien dat de hoeveelheid ontlasting sterk vermindert en er kleine stevige drollen ontstaan. als je meer wilt weten, mag je me altijd emailen en, als je in (de buurt van) amsterdam woont:...kom even langs (www.deverguldehond.com) sterkte, eva
geplaatst op zaterdag 26 januari om 10:43
waakhond roepen
eva visscher
hoi nathalie, ik wil nog even reageren op het verhaal tot nu toe. om te beginnen is nature diet gewoon rauw en het bevat zeker geen gedroogd vlees. het kan buiten de koelkast worden bewaard door de unieke vacuumverpakking.
ze zegt eukanuba, wist je dat dat getest wordt (dierproeven) op honden? jouw hond zou best allergisch kunnen zijn voor een bepaald soort vlees. je kunt dat laten controleren bij de dierenarts of om te beginnen eens kijken wat er gebeurt als je hem/haar even op een eliminatie dieet zet: begin met zilvervliesrijst en eend. je kunt bij carnibest 'de mix natuur" eend kopen en ook eendennekken (als snack) geef hem 2 weken langs niets anders dan dat (ook geen koekjes of andere botten/snoep dan eendennekken> als de ontlastingproductie afneemt en je er 's nachts niet meer uit hoeft, ga je voorzichtig wat lam bij voeren etc. totdat je weet wat de diarree veroorzaakt. en anders, toch even dierenarts denk ik. eva
geplaatst op donderdag 31 januari om 15:38
waakhond roepen
versvoer (gast)
Sinds een jaar voer ik mijn teckels vers, en ja dat geeft wel eens dunnere ontlasting, maar eerlijk gezegd is mijn ontlasting ook wel eens anders, dus natuurlijk.
Ik de 25 jaar dat ik teckels heb, heb ik ze allemaal moeten laten inslapen vanwege kanker. Na wat gelezen te hebben over droogvoer, kwam ik erachter dat er zoveel toevoegingen in dat voer zit (ook de zogenaamde goede voeders!)dat dieren wel kanker moeten krijgen zoveel troep zit erin.
En een verdriet dat een mens heeft als hij de gang naar de dierearts moet maken. natuurlijk kunnen dieren ook "gewoon" ziek worden, maar bij ons niet meer door die smerige brokken!!
geplaatst op maandag 04 februari om 13:07
waakhond roepen
nele - Tiësto
hallo,
Ik ben wel geïnteresseerd in dat natuurvoer maar hoe begin ik daaraan. Ik zou graag eens weten of jullie ook adressen in België (Westvlaanderen) weten waar ik dat zou kunnen halen om eens te proberen.
Zou droogvoer echt zo slecht zijn voor honden? En hoeveel kost dat vervoer dan ivg met droogvoer? Ik geef op dit moment Bento Kronen en vaar daar wel goed mee maar onze hond krijgt daar meestal nog wel wat bij van overschot van ons. Ik verloor ook reeds een hondje aan kanker en ik zou toch wel eens willen weten hoeveel beter dat vervoer dan wel is.
Kan iemand hier misschien wat meer uitleg daarover geven?
dank u en tot later
Nele
geplaatst op maandag 04 februari om 17:26
waakhond roepen
eva visscher
hallo nele, kijk voor meer info en de mening van dierenartsen en de reacties van mensen maar eens op www.carnibest.nl - daar vind je ook leveradressen. op barf.nl vind je ook veel info over hoe je je dier het best natuurlijk kunt voeren en hoe je eventueel zélf complete natuurvoeding kunt maken. groetjes, eva
geplaatst op dinsdag 05 februari om 13:21
waakhond roepen
nele - Tiësto
Bedankt hoor Eva, dat zal ik zeker eens doen.
groetjes
geplaatst op dinsdag 05 februari om 17:37
waakhond roepen
bianca (gast)
Hoi Nele,
Toevallig weet ik een adres in België die versvoer verkoopt, het heet Hunters home. Mijn eigen hond krijgt het ook en doet het er super op. Ze poept maar 1 keer per dag een beetje en haar vacht glanst als een spiegel, ze verhaart bijna niet enz. Je zou kunnen kijken op de site www.huntershomehondenvoer.nl
Op deze site staan ook de voordelen en uitleg over algemeen vers vlees, lees dat ook eens door. Ik weet zeker dat je na al deze info liever geen brokken meer wilt voeren.
Groetjes,
Bianca
geplaatst op dinsdag 05 februari om 21:04
waakhond roepen
Marlene (gast)
Ik heb ook lange tijd brok gegeven , een hond verloren aan lever kanker en die kreeg nochtans het zogenaamde goede voer (brok), sinds jaren fokken wij keeshonden en deze hebben veel vacht.
Na jaren brok te geven ruiden ze wel maar de vacht kwam moeilijk terug, ze hadden enorm jeuk en bij de dierenarts was er niks te vinden.
Na enkele tips van andere fokkers ben ik gaan lezen op het barf forum, omdat ik hier niks van ken leek me dit toch te delikaat en ben ik begonnen met Duck (in Belgie verkrijgbaar), sinds ze op Duck staan heb ik dus geen problemen meer.
Ik had er eentje tussen die door zijn ziekte ook wel eens agresief werd en na de overstap op Duck heeft hij hier zelden nog eens last van.
Hoop dat je zo nog wat extra info kreeg.
geplaatst op donderdag 15 mei om 13:42
waakhond roepen
Sven Angenent (gast)
Je hond is nog niet volwassen.
Goed vers vlees geven zou toch uitdraaien op minder ontlasting.
Dat je van vers vlees over stapt naat eukenuda snap ik niet. eukanuba is helemaal niet zo'n goed merk.
Stap dan is over naar het merk "fokker". maar nog voor dat een hond 1 jaar is moet hij wat vaker uit.
kunt ook kijken of die 5 keer per dag misschien op andere tijden kunnen. of voer geven op andere momenten.
geplaatst op donderdag 12 juni om 11:17
waakhond roepen
Toshi
Hallo,
voor wie zker wil zijn en wil weten wat er allemaal in de voeding zit.
men kan ook natuurlijk zelf de voeding samenstellen met natuurlijk vlees groeten en rijst, recepten kan men gemakkelijk vinden door zoeken onder Google = zelf hondenvoeding maken.
groetjes Toshi ;-)
geplaatst op vrijdag 13 juni om 17:35
waakhond roepen
Ingrid Bemelmans
Hoi,
Ik geef mijn honden nu BARF(rauwe voeding)en leer veel op het forum van www.barfplaats.nl over het zelf samenstellen van voer voor je honden.Mijn honden genieten ervan en zijn helemaal van die gore brokken af!
Nu 1dd.ontlasting i.p.v.2dd.
groetjes van Ingrid en haar honden
geplaatst op vrijdag 13 juni om 17:38
waakhond roepen
Aat (gast)
Het probleem bij je hond kan best Epi zijn, dat betekent dat de alvleesklier geen of onvoldoende enzymen aanmaakt voor de vertering van eiwitten en vetten. Dan ziet de (overvloedige) ontlasting er gelig uit en is ze vet. Je da kan speciaal op Epi bloed laten onderzoeken.
Aat.
geplaatst op woensdag 25 juni om 19:05
waakhond roepen
