Beagle/dwergteckel gezocht

45 reacties · pagina 2 van 2

Joyce

gewijzigd 27 februari 2012, 16:08

Beantwoord

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Beagle/dwergteckel gezocht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

B met D&A†

11 november 2011, 11:33

Is het misschien dan niet gewoon een stuk makkelijker om even te wachten tot je weer zonder krukken loopt?
Als je niet tig keer kan gaan lopen kan je het dan wel opbrengen om op zn minst 1 keer per dag een grote ronde te doen (min. half uur)?

Een beagle is ook actieve hond die genoeg beweging nodig heeft.
Ook is het een jachthond. Wat buiten ook niet makkelijk kan zijn.

Wat voor hond hebben jullie nu?
En waarom moet er nu een 2e hond bij?

Isha

11 november 2011, 11:37

@ Joyce;


En een puppy hebben we ook overwogen, maar aangezien ik tijdelijk met krukken loop en wel veel thuis ben lijkt ons dat niet handig.

Een Beagle moet ook heel veel naar buiten, energie kwijt kunnen, veel bezig zijn/ gehouden worden om genoeg uitdaging en voldoening te krijgen!
Dus vergis je er echt niet in, een Beagle van een paar jaar hoeft niet perse makkelijker te zijn dan een jonge pup!!

BTW een pup bij een goede fokker vandaan is vaak al grotendeels zindelijk dus "hoeft" het niet zo te zijn dat je tig keer naar buiten moet..

Maar nu je niet in staat bent om zo vaak naar buiten te gaan, is dit dan wel het juiste moment voor een 2e hond..??

Joyce schreef het onderwerp

gewijzigd 27 februari 2012, 16:09

Beantwoord!!

Isha

11 november 2011, 12:01

Het is allemaal wel een beetje tegenstrijdig;

Eerst zeg je dat het niet handig om nu een puppy te nemen omdat je veel thuis bent en je niet in staat bent om vaak naar buiten te gaan omdat je op krukken loopt..


..En later zeg je omdat je nu in de ziektewet zit en veel thuis bent graag nu een 2e hond erbij wilt..

uuhmm..??

Als jij weer gaat werken, hoe lang moet(en) de hond(en) dan alleen zijn??

Veel mensen onderschatten het namelijk ook wel eens;
We zijn nu zelf veel aan het werk, de hond is dus veel alleen, hup een tweede hond erbij, dan zijn tenminste met zn 2en en het probleem is opgelost..
Maar zo simpel is het nog niet..
Als de honden samen alleen thuis zijn, kunnen ze ook samen zoveel kattekwaad uithalen en nemen ze elkaars gedrag over..
positief gedrag overnemen is helemaal super maar negatief gedrag overnemen is wat problematischer en moeilijker af te leren!

Joyce schreef het onderwerp

gewijzigd 27 februari 2012, 16:10

Beantwoord!

Isha

11 november 2011, 12:16

Dan wil ik jullie veel succes wensen met de overwegingen en de uiteindelijke juiste beslissing!

Laat je het ons nog wel even weten..?? :-D


Groetjes

Pepijn & Otis

11 november 2011, 12:36

"

Een kortharige ruwhaar bestaat zeker wel. Het is een kort gebleven ruwhaar, dat komt af en toe voor. ;-) Ik weet nog wel een langhaardwergpup van 5 maanden! "


Haha ja dat is waar, maar dat is een vachtfout en om daar nou specifiek naar te gaan zoeken... Kan natuurlijk wel, maar dan heb je wel een flinke dosis geduld nodig. :-)

Liesbeth, Diva &Jaimy

11 november 2011, 13:02

Ik denk dat ze eerder bedoeld een ruwhaar of korthaar maar er geen comma tussen gezet heeft.

Joyce schreef het onderwerp

gewijzigd 27 februari 2012, 16:09

Beantwoord

Pepijn & Otis

11 november 2011, 18:01

Ah, ja dat kon ook nog natuurlijk. Mensen geven sommige vachten soms de raarste namen... dus vandaar dat ik er vanuit ging dat dat hier ook het geval was. Laatst kwam ik iemand tegen die er vol van overtuigd was dat ik langharige teckels heb. Het ging er bij hem echt niet in dat ze hartstikke ruw zijn. "Zijdehaar" heb ik ook al ooit voorbij horen komen. Moest ik wel om lachen, want het haar van Pepijn ziet er wel zacht uit, maar het is net een bezem. :-D

Sarah Groen

11 november 2011, 18:13

Als ik je nu zo hoor neig je nu meer naar een pup.

Dat zou ik in jullie situatie niet doen. Niet iedere herplaatser is moeilijk of lastig of niet op te voeden 'naar wens'. Zeker als jullie die mensen en die hond al kennen heb je tijd zat om te kijken of deze hond bij jullie en de situatie past.

Een pup is (zeker de eerste 2 jaar) ook nogal een handvol. Ik heb zelf ook een x Beagle als pup gehad en ik zou haar liever op deze leeftijd hebben gehad. Want het was een eigenwijze draak als pup!

Annet & Sam

11 november 2011, 18:14

" Je hebt best wat noten op je zang :-D.
Waarom maximaal 5 maanden? "


Er staat in het begin tot 5 jaar O-)

~**Saar, Dexx & Daya **~

25 november 2011, 08:44

als ik op de websites van vele assielen kijk zie ik toch best veel beagles.

kan je ook meteen vertellen warom :'(
prachtige hond,handig formaat en een lieve aanhankelijk dier.
Dus een mode hond geworden.

Wat mensen vaak niet beseffen is dat beagles enorm veel beweging nodig hebben !
dus erg veel en lange wandelingen.
dat lijkt me zeker niet handig op krukken.

Ook zijn beagles over het algemeen vrij luidruchtig!
en waneer je er eentje treft met verlatings angst ben je de sjaak ,want een beagle blaft oorverdovend.
Dit geld natuurlijk niet voor elke beagle,maar over het algemeen hoort het wel een beetje bij het ras.
ze zijn zeker niet graag alleen.
Max was echt mij schaduw,waar ik ging ging hbij en had moeite met alleen zijn.
Nogmaals geld niet voor elke beagle.

Dwergteckel kan ik over mee praten,aleen heb ik een langharige.
En ok die is moeilijk met krukken uit te laten.
Vind het wel 2 uitersten hoor maar suxes met je beslissing.!!

Hoi,

Als trotse eigenaar van een Beagle, kan ik je wel vertellen, dat als je op krukken loopt, het niet handig is om een Beagle te nemen. Ze moeten elke dag anderhalf tot twee uur wandelen. Ze moeten echt hun energie kwijt. Met als gevolg, als je net naar buiten gaat ze wel eens ontzettend willen trekken, omdat ze dan boordevol energie zitten. Als ik een stuk heb gelopen, dan trekt ze niet meer. het zijn ontzettende leuke, lieve honden, maar wel met gebruiksaanwijzingen.

Ik hoop dat je een goede keuze maakt. Je kunt natuurlijk ook fokkers bellen, om te vragen of ze een hondje hebben terug gekregen. Ze komen niet altijd gelijk op de herplaatserslijst terecht.

Groeten,

Wilma

Jana *FeLaNelKi*

21 december 2011, 22:22

" Als ik je nu zo hoor neig je nu meer naar een pup.

Dat zou ik in jullie situatie niet doen. Niet iedere herplaatser is moeilijk of lastig of niet op te voeden 'naar wens'. Zeker als jullie die mensen en die hond al kennen heb je tijd zat om te kijken of deze hond bij jullie en de situatie past.

Een pup is (zeker de eerste 2 jaar) ook nogal een handvol. Ik heb zelf ook een x Beagle als pup gehad en ik zou haar liever op deze leeftijd hebben gehad. Want het was een eigenwijze draak als pup! "


Inderdaad! Het is zo een taboe dat herplaatsers altijd gedragsproblemen hebben enzo. Ik ben vrijwilliger in een warm asiel in België en daar komen honden zoals beagles binnen omdat mensen zich onderschatten aan de felheid van het ras. Maar achter die explosie van energie zit een schat van een hond. Laat die even goed crossen en snuffelen en DAN zie je de ware aard van de hond.

Zowiezo, als je een hond koopt (herplaatser of pup) moet je voldoen aan zijn noden, dat is bij de wet verplicht. Heb je een energieke beagle dan ben je verplicht daar veel tijd in te steken... Wil je dat niet zoek je dan een laagdriftig ras.

Ons Larah komt van het asiel, ze is een sint-bernard van 3,5 jaar die deze zomer 2 maanden in het asiel heeft gezeten omdat de mensen geen tijd voor haar hadden. Een lievere hond kan je je niet voorstellen. Daarentegen hebben we met onze pup tien keer meer werk hoor!

Ben echt zo het taboe van het asiel beu he, er zitten zooooo veel schatten bij ons :(
En als je al zoveel eisen hebt als: moet alleen kunnen zitten, stil, zo oud, zo jong, ... moet er al zeker geen pup gekozen worden want dat eist tien keer meer werk dan de meeste asielhonden. Die asielhonden komen vaak tot rust eens ze doorhebben dat dit hun permanente thuis is dat ze daar veilig zijn.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Beagle/dwergteckel gezocht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^