bijtgraag? wat een onzin..
ze zijn heel erg lief en gezinsgebonden, Reutjes zijn vaak heel erg dominant en koppig.
Daarom raad ik een teefje aan als je nog nooit een chowchow gehad hebt.
de teefjes zijn iets tolleranter dan de reutjes.
ze zijn heel erg waakzaam/moedig en hebben een eigen wil en een HEEL sterk jachtinstinct.
Het jachtinstinct is zo sterk dat 9 van de 10 chows niet losgelaten kunnen worden.
Als je ze van kleins af aan goed socializeerd heb je een perfecte hond.
Gewoon van kleins af aan door iedereen laten aaien, naar andere honden gaan, groepen mensen (braderie aflopen)
het zijn honden die graag lange stukken lopen (kijk uit met extreme hitte!)
Als het TE warm is gewoon een rondje rond de kerk.
en als het warm is is het aangeraden om gewoon op het tempo van je chow te lopen aangezien die het bloedheet heeft.
Goed doorkammen is een MUST, na 1 jaar gooien ze de puppyvacht af en de ondervacht dan is 2x per dag kammen aangeraden.
Het is wel een hond dat als die op z'n plek ligt met rust gelaten wilt worden. dus laat hem dan ook met rust.
Een chowchow vertrouwt de baas/gezin blindelings, en zal ten alle tijden over het gezin waken aangezien ze zeer moedig zijn. ze blaffen alleen maar als er ECHt iets aan de hand is. de chow ziet de tuin als ZIJN/HAAR domein.
1 nadeel: hij vertrouwt je blindelings. breek dit vertrouwen door hem pijn te doen, en je krijgt zijn vertrouwen nooit meer terug.
Als je los loopt met de chow, neem koekjes mee, roep hem terug en als hij komt BELOON DAT.
Ookal heb je 20 minuten kunnen wachten voordat ie kwam NIET BOOS WORDEN, gewoon BELONEN want in zijn ogen heeft hij het goed gedaan want hij is TOCH gekomen.
Wat sommige mensen schrijven, dat ze bijtgraag zijn is de grootste onzin.
Chows bijten alleen bijvoorbeeld naar andere honden omdat ze rustig zijn en als er een drukke hond komt en hij blijft doorgaan na waarschuwingen van de chow.
ben je los met je chow? let hierop:
Als er een dominante hond op een dominante chow afkomt:
De chow zal eerst waarschuwen dmv grommen en tanden laten zien.
Daarna zal hij meestal wegrennen zo vermijd hij een confrentatie.
ZEG dan tegen de baas van de andere hond dat hij zijn hond onmiddelijk terugroept, want de chow rent weg, en doet dat steeds langzamer, als hij stopt en omdraait zal hij een gevecht aangaan..
En ze kunnen in zo'n situatie heel gemeen zijn en echt voor de kill gaan (aangezien hij opgejaagd en bedreigd word door de andere hond) maar dit komt omdat er van oorsprong ook POOLhond inzit.
Maar voor zo'n situatie moet het al heel erg ver gaan, ze doen het absoluut niet snel.
tot slot:
Het zijn lastige eters, doe je vlees bij de brokken, verwachten ze dit voortaan altijd.
ze zijn zo koppig ze eten gerust 3 dagen niet uit protest dat er niks bij het eten zit.