Het werd hoog tijd.. 'Oude dame' Promise moest tot rust komen. Lang, veel te lang heb ik haar niet begrepen. Niet uit onwil, wel uit onwetendheid. Langzaam ging ik de laatste jaren steeds meer leren over honden en begon in Promise een zeer gestresste hond te ontdekken, i.p.v. een gewoon drukke hond zoals ik altijd dacht.
Promise kan maar weinig prikkels aan, is snel te hoog in emotie/stress. Tijd voor welverdiende rust dus
Sinds kort is de kogel door de kerk en ben ik haar, consequent en zonder schuldgevoel (wat me ook wel eens wilde teisteren), op rust aan het zetten. Per dag bekijken wat we doen en hoeveel. Op haar aangeven kijken wat er die dag mogelijk is. Wandelingen rustig, voorspelbaar en vrij kort. Gericht op snuffelen en ontdekken, maar ook weer niet teveel.
Speuren, maar wel bewust en wederom: niet te veel/vaak. Thuis rustige neusspellen doen. Veel kluiven, kauwen en denkwerk.
Ik ben zo blij, het werkt! Dingen beginnen hun vruchten af te werpen. Ze kan veel meer hebben, zit minder op haar top. Mensen die haar goed kennen, maar hier niet wonen, valt het ook op. Een teken dus dat ik het niet in mijn hoofd haal
Dit heeft ze verdiend, zo gaan we door. Tien jaar is ze, zo kwiek als een puppie
en toch, die rust: ze heeft het zó nodig.



3 doggies

