Helaas draait alles nog om het uiterlijk..

73 reacties · pagina 2 van 3

Danielle en Juultje

17 september 2011, 17:22 3 doggies

" Wat zitten er ontzettend veel staffmixen en herdermixen en terriers :'( "


Klopt.. Ik kijk tegenwoordig best vaak op dierenasiels.com en ikzoekbaas omdat ik misschien een tweede hond wil over een tijdje, maar dan via het asiel. Helaas zijn herders, terriers en staffmixen niets voor mij dus ontzettend veel valt al gelijk af... :'( Bizar he. En ook zo veel oude hondjes!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Helaas draait alles nog om het uiterlijk.." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Missy

17 september 2011, 18:35 3 doggies

@Simone: Meer bacteriën naar binnen? Wat een onzin! Onder de ridge zit gewoon huid hoor. De ridge is gewoon een soort lange kruin in de vacht, niet meer en niet minder. :-D

Het zou op zijn hoogst verwarring in de hondentaal kunnen opleveren omdat sommige ridges lijken op borstelen........

Maar waarom Sjoerd het een afwijking vind weet ik nu nog niet.

@Loes waarom schreeuw jij dan EENS als ik vragen mag? :-)

Miranda

17 september 2011, 18:42 3 doggies

" @Simone: Meer bacteriën naar binnen? Wat een onzin! Onder de ridge zit gewoon huid hoor. De ridge is gewoon een soort lange kruin in de vacht, niet meer en niet minder. :-D

Het zou op zijn hoogst verwarring in de hondentaal kunnen opleveren omdat sommige ridges lijken op borstelen........

Maar waarom Sjoerd het een afwijking vind weet ik nu nog niet.

@Loes waarom schreeuw jij dan EENS als ik vragen mag? :-) "


Ja, dat zou betekenen dat honden die hun haren even overeind zetten (Bijv, bij het zien van een andere hond) ook gelijk bacteriën krijgen?

yvonne

17 september 2011, 18:46 3 doggies

"


Omdat er via de ridge aanschijnend bacterien naar binnen kunnen komen waardoor de hond sneller ziek kan worden als honden zonder ridge. Dat zag ik laatst op tv... "


Raar, hier ben ik het niet mee eens. Alleen hebben ridgeback soms het nadeel dat de Ridge als borstelen aan wordt gezien door andere honden..daar had een pup die ik ken last van.

Bo

17 september 2011, 18:47 3 doggies

Misschien een afwijking omdat een normale hond dit niet heeft?

Ik heb ook wel eens horen zeggen dat die ridge vijandig over kan komen op andere honden.

Ben ook wel benieuwd!

yvonne

17 september 2011, 18:47 3 doggies

"

Ja, dat zou betekenen dat honden die hun haren even overeind zetten (Bijv, bij het zien van een andere hond) ook gelijk bacteriën krijgen? "


Inderdaad en bij honden met lang haar in een scheiding zoals de Bearded collie bijvoorbeeld ook?

Onzin..

Het haar groeit gewoon een andere kant op hoor. ;-)

Danielle en Juultje

17 september 2011, 18:54 3 doggies

Ik weet wel dat bij de Rhodesian Ridgeback (schrijf je dat zo?) een ziekte is met de afkorting DS (ik weet niet meer waar het voor stond). Iets met een holle buis over de ruggenwervel heen... Misschien wordt dat bedoelt?

Miranda

17 september 2011, 19:01 3 doggies

" Misschien een afwijking omdat een normale hond dit niet heeft?

Ik heb ook wel eens horen zeggen dat die ridge vijandig over kan komen op andere honden.

Ben ook wel benieuwd! "


Ja, en dit probleem is met meerdere rassen..
De Akita bijv. (Net zoals verschillende andere rassen) hebben de staart standaart omhoog op de rug, dit kan ook dominant over komen terwijl de hond zelf er niks aan kan doen.

En net als met de bulldoggen die een snurkend geluid kunnen maken kan voor andere honden als grommen worden aangezien, terwijl de hond dit zelf helemaal niet zo bedoelt..

Tja wat mensen al bereikt hebben met dat onverantwoordelijke gefok.

yvonne

17 september 2011, 19:04 3 doggies

"

Ja, en dit probleem is met meerdere rassen..
De Akita bijv. (Net zoals verschillende andere rassen) hebben de staart standaart omhoog op de rug, dit kan ook dominant over komen terwijl de hond zelf er niks aan kan doen.

En net als met de bulldoggen die een snurkend geluid kunnen maken kan voor andere honden als grommen worden aangezien, terwijl de hond dit zelf helemaal niet zo bedoelt..

Tja wat mensen al bereikt hebben met dat onverantwoordelijke gefok. "


Net zei je had je het toch echt over bacterien die naar binnen konden.
Met goede socialisatie haal je meestal de reacties op de ridge weg hoor, naar mijn mening..

Annet & Sam

17 september 2011, 19:10 3 doggies

Ooh er zitten zulke lieverds bij!!
Wil er wel en nog eentje bij, maar tis allemaal zo duur he een hond..

Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

17 september 2011, 19:42 3 doggies

Helemaal eens met de TS, denk ook eens aan de zwarte honden en katten, want die dotjes maken ook veel minder kans dikwijls en dat zou ook niet mogen !! :'(

Voor mij zijn alle honden mooi, het is het karakter dat telt !! Tibo was ook niet bepaald een mooie Golden toen hij in het asiel zat.

Simone, Cody en Flynn

17 september 2011, 19:45 3 doggies

" @Simone: Meer bacteriën naar binnen? Wat een onzin! Onder de ridge zit gewoon huid hoor. De ridge is gewoon een soort lange kruin in de vacht, niet meer en niet minder. :-D

Het zou op zijn hoogst verwarring in de hondentaal kunnen opleveren omdat sommige ridges lijken op borstelen........

Maar waarom Sjoerd het een afwijking vind weet ik nu nog niet.

@Loes waarom schreeuw jij dan EENS als ik vragen mag? :-) "



Ik heb het ook maar gehoord hoor...neem me vooral niet kwalijk
Heb even research gedaan. De afwijking heet DS.

Hier is er meer over te lezen: http://www.ridgebackeurope.com/?page_id=115

Loes & Kaya

17 september 2011, 19:48 3 doggies

oh sorry Simone had jou berichtje niet gelezen..

Loes & Kaya

17 september 2011, 19:51 3 doggies

@Missy: sorry was niet de bedoeling zo over te komen :-)

Lotte en Beer!

17 september 2011, 19:51 3 doggies

Helemaal mee eens! Het is ook heel zielig voor diee hondjes. :'( Zij mogen dan niet zo 'mooi' zijn, maar ze zijn vast en zeker wel lief. O-) Ik vind dat zij ook een goed thuis moeten hebben!
Ik snap wel dat mensen een 'mooie' hond willen hebben maar ja het gaat vooral om het innerlijk......

silke & woody

17 september 2011, 19:55 3 doggies

ja ik vind dat ook ,ik vind het ook heel zielig voor die hondjes dat er zo lang inzitten :'(

silke & woody

17 september 2011, 19:58 3 doggies

bij deze zetten ze op de site dat veel mensen afknappen van zijn uiterlijk maar ik vind hem juist heel mooi!!

yvonne

17 september 2011, 20:00 3 doggies

DS is inderdaad een erg probleem bij de RR.......

Missy

17 september 2011, 20:01 3 doggies

" Ik weet wel dat bij de Rhodesian Ridgeback (schrijf je dat zo?) een ziekte is met de afkorting DS (ik weet niet meer waar het voor stond). Iets met een holle buis over de ruggenwervel heen... Misschien wordt dat bedoelt? "


Dat is gewoon een soort open ruggetje dat bij het ras voorkomt, maar zo te lezen hangt dat niet perse samen met de ridge hoor?

Bij veel rassen komen erfelijke afwijkingen voor toch?



TO: Eerlijk gezegd heb ik ook liever een mooie hond dan een lelijke, maar de hamvraag is: Wat vind iedereen mooi of lelijk. ;-)

Miranda

17 september 2011, 20:09 3 doggies

"

Net zei je had je het toch echt over bacterien die naar binnen konden.
Met goede socialisatie haal je meestal de reacties op de ridge weg hoor, naar mijn mening.. "


Nee hoor ik begon niet over de bacterien, heb daar zelfs nog nooit van gehoord dat dat zou kunnen.

Cgoedgekeurde fokker

17 september 2011, 20:11 3 doggies

Zouden de honden die afgemaakt worden serieus een ''Ik heb baas'' logo krijgen? Nogal luguber, vind ik..
Iedere hond is uniek, en dat maakt ze prachtig. Vind ik tenminste, iedere hond heeft wel iets speciaals ;-) Ik vind het innerlijk veel belangrijk dan de buitenkant.

(Over de Ridgeback, een Ridgeback zonder Ridge dat is geen Ridgeback meer, toch? Kan iemand uitleggen waarom zonder ridge beter/gezonder is?)

Erika & Faya ?BRL?goedgekeurde fokker

17 september 2011, 20:14 3 doggies

de ridge is idd een "open ruggetje" iets wat erin is gefokt dus.
Dit kan totaal geen kwaad maar....Pups kunnen wel geboren worden met een dermoïd Sinus DS dus ;-)
Dit is wel een afwijking
Door een open kanaaltje komt er dus talg , haar en andere viezigheid in het ruggenwervel terecht want ontstekingen veroorzaakt.

Dit kan dus alleen bij honden met een ridge!
Een goede DA kan dit al op hele jonge leeftijd ontdekken bij een pup het kan dan gelijk
operatief verwijderd worden en dan heeft de hond er totaal geen last meer van maar het is natuurlijk niet gewenst!
daarom is het ook beter niet met RR te fokken waar DS in de lijnen voorkomt

Erika & Faya ?BRL?goedgekeurde fokker

17 september 2011, 20:15 3 doggies

" Zouden de honden die afgemaakt worden serieus een ''Ik heb baas'' logo krijgen? Nogal luguber, vind ik..
"


helaas heb ik zelf meegemaakt dat dit is gebeurt :'( :'(
de hond had het "ik heb baas logo" maar is dezelfde ochtend ingeslapen :'( :'( :'( :'(

Cgoedgekeurde fokker

17 september 2011, 20:17 3 doggies

He bah, waarom doen ze dat?! Ik werk gelukkig (bewust) bij een asiel met een No Kill beleid. Moet je toch niet aan denken dat honden 'zomaar' ingeslapen worden.

Loes & Kaya

17 september 2011, 20:18 3 doggies

" Ehhh ik wil niet lullig doen hoor... Maar heeft dat asiel een eutheniasiebeleid? Honden die worden afgemaakt krijgen een 'ik heb een baas'-logo. Heel luguber. Ik hoop niet dat het deze hond is overkomen :'( "


Ik geloof je best hoor, maar hoe weet je dat? :'(

Loes & Kaya

17 september 2011, 20:20 3 doggies

"

helaas heb ik zelf meegemaakt dat dit is gebeurt :'( :'(
de hond had het "ik heb baas logo" maar is dezelfde ochtend ingeslapen :'( :'( :'( :'( "


Hoe kan dat nou ?? Hier in Nederland?? Waarom doen ze dat??

Wat naar dat jij dat hebt meegemaakt.. :'(

Lauren

17 september 2011, 20:21 3 doggies

" He bah, waarom doen ze dat?! Ik werk gelukkig (bewust) bij een asiel met een No Kill beleid. Moet je toch niet aan denken dat honden 'zomaar' ingeslapen worden. "


Moet een asiel ook bijv. aangeven, op de site oid., dat ze een No Kill beleid hebben, of dat ze juist wel een eutheniasiebeleid hebben?
Weet je tenminste gelijk dat je weg moet blijven bij sommige asielen, tenminste, uiteraard niet met honden adopteren oid., maar wel met donaties/vrijwilligerswerk etc.
Zou dat wel willen weten van het asiel hier..

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Helaas draait alles nog om het uiterlijk.." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^