Op deze pagina

- Ts reacties


Hondenforum Schijndrachtig

HondenForum > Diagnose > Schijndrachtig

honden page profiel Saskia, WodanSaskia, Wodan

honden foto van Saskia, Wodan
Hallo allemaal,

Ik ben hier al even op het forum en kom soms tegen dat een hond schijnzwanger is. (topic op dit moment bij recent)

In de encyclopedie hier heb ik het opgezocht, maar ik heb nog een paar vraagjes;

Hoe komt het dat een hond schijnzwanger wordt?(waarom)
Hoe lang duurt het?
Kun je het voorkomen?
Hoe los je het op?(behandeling)

Gewoon een vraag uit interesse.

honden page profiel DoggyloveDoggylove 3 doggies

honden foto van Doggylove
Teven worden schijnzwanger omdat bij hun voorouders, de wolf de Alphateef alleen pups krijgt en de andere teven kunnen op de pups passen en de pups melk geven als de moeder op jacht is. Een overblijfsel wat heel lastig kan zijn (ik spreek uit ervaring O-) ). Schijnzwangerschap kun je niet voorkomen (behalve door sterilisatie ;-) ), maar als de teef schijnzwanger wordt kun je er wel wat aan doen om te zorgen dat het zo snel mogelijk over gaat. Haal alle speeltjes en knuffels weg die de teef als pup kan beschouwen, ook dekens enz. waar ze een holletje in kan maken weghalen. Verder veel afleiden en veel wandelen. Daarnaast kun je Puur Schijnzwanger geven, een natuurlijk middel die de klachten bij schijnzwangerschap verminderd of helemaal wegneemt. Mijn hond beschouwde mijn hand als pup O-) O-) O-) Was wel héél lief hoor, maar haar karakter veranderde zo erg...Ze werd eigenlijk "te lief" :-D

honden page profiel DoggyloveDoggylove 3 doggies

honden foto van Doggylove
O, en schijnzwangerschap kan verschillend van lengte duren, maar het kan weken duren als er niets aan gedaan wordt.

honden page profiel Romy en JoepRomy en Joep 3 doggies

honden foto van Romy en Joep
De hond van een vriendin van mij dacht dat mijn vriendin haar pup was.. Niemand mocht meer in de buurt komen ;-)

honden page profiel Saskia, WodanSaskia, Wodan

honden foto van Saskia, Wodan
Dankjewel,
Nu snap ik wat beter waar dit vandaan komt, vroeg het me altijd al af.
Een overblijfsel om de hele roedel van melk en zorg te voorzien dus.
Lastig voor degenen die het voorhebben ;-)
Is steriliseren echt de enige optie, of zou je hormoneninjecties kunnen geven?

honden page profiel Angelique & DoenjaAngelique & Doenja 3 doggies

honden foto van Angelique & Doenja
Doenja van mij is nu 2x loops geweest en al 2x schijnzwanger, vandaar dat ze straks om half 10 wordt geopereerd, we hebben de keuze gemaakt om gelijk alles eruit te laten halen, want bij een sterelisatie halen ze allleen de eierstokken weg en bij een castratie ook de baarmoeder. Want het schijnt dat ze op latere leeftijd daar toch veel klachten kunnen van krijgen, dus de keuze was voor mij makkelijker, castratie dus....best spannend hoor.


Angelique

honden page profiel coupjecoupje 3 doggies

honden foto van coupje
Odette is ook steeds schijnzwanger. Echt zielig en helemaal niet leuk. Ze was daar zo ziek van. Wij hebben geopteerd om haar eerst te laten dekken omdat we graag een puppy van haar willen. Ook omdat de dierenarts het ons aangeraden heeft. Daarna zal ze gesteriliseerd worden. In Oktober verwachten we ons allereerste nestje, best spannend allemaal.
Maar nu ik het tekstje lees van Angelique zal ik eens moeten vragen wat het beste is. Ik wist niet dat er twee opties waren.

coupje

honden page profiel Nadine Nadine goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Nadine
ons teefje is voor het eerst schijndrachtig geweest.
gelukkig niet diker wel haar borsten.
2 weken en half duurde het...

het begon 2 maand na de loopsheid ze stalkte onze reu, liet hem niet meer met rust reed op hem.
het was echt zielig voor de reu.
een week later begon ze op mij, telkens wegduwen en foei zeggen maar ze kwam telkens terug.
in duitsland gedroeg ze zich wel heel erg vreemd.
een teefje dat aan elke boom waar een reu had geplast ging snuffelen dat had ik nog nooit gezien.

ze leek wel een reu die overal begon te snuffelen .
het is pas van maandag beter.

Home | Registreren |