Ik heb nog wat informatie over de testen op erfelijke afwijkingen. Gek genoeg is in NL niks verplicht bij erkende fokkers, en in jouw geval gaat het om een pretnest om het even zo te noemen als ik het goed begrijp, dus je buren zijn zoiezo niets verplicht.
Wel komen er een aantal afwijkingen vrij vaak voor bij de Chihuahua, iets waar ik dus absoluut op zou letten of hier op getest is.
Patella Luxatie is daar eentje van, de loszittende knieschijf, als de ouders vrij zijn is het nog geen garantie dat jouw pup dat ook is, maar je hebt wel meer info en zekerheid.
Oogproblemen komen veel voor, denk aan PRA. Deze 2 zou ik dus zeker op letten.
Verder zou ik ook opletten of pa en ma van je pup er 'gezond' uitzien, erg bolle schedels met uitpuilende ogen bijvoorbeeld, vind ik er vaak ongezond uitzien.