Hoi,
onlangs was er een topic waarin iemand een filmpje had gepost waarop je kon zien hoe de Duitse Herder zijn rug in een paar jaar tijd vreselijk laag is geworden.
Ik weet niet meer hoe het zat, het waren geloof ik de kampioenen van de afgelopen jaren.
De reden waarom ik dit vraag is omdat er iemand in mijn omgeving eraan zit te denken een Duitse Herder showtype te kopen... Ik wil dat filmpje terug vinden om het hem te tonen want hij kan me haast niet geloven als ik zeg hoe erg het wel niet is en als ik hem aanraad ofwel een ander ras te nemen ofwel echt heeel goed te gaan zoeken.
Wat hem zo aantrekt in de Duitse Herder is het waken, de 'gemakkelijke' training, de grote, de trouw en het sociaal zijn van de Duitse herder (heb ik volledig van hem overgenomen want ik heb niet zoveel verstand van dit ras). Nu heb ik ook nog een andere vraag, wat zou ik hem dan het best aanraden als ander ras.
Een paar dingen om te weten wat hij zou willen en wat hij kan bieden aan de hond:
- niet teveel vacht onderhoud dus liefst geen trimmer enz.
- leergierig, een werkend ras
- niet te luid ras (hij zou liefst daarover geen problemen willen met zijn buren)
- pittig
- hij wil er iedere dag, eens dit opgebouwd is, minstens 2 uur mee gaan wandelen en spelen enz (wandelen is zijn favo hobby en die wil hij kunnen delen)
- hij gaat er zeker en vast mee op cursus en wil later afhankelijk van de capaciteiten van de hond een sport mee gaan beoefenen.
- hij heeft een grote tuin met vijver, deze is volledig afgesloten.
- in de niet te verre toekomst wil hij graag een kindje dus kindvriendelijk is ook wel belangrijk.
- de grote maakt hem niet zoveel uit al zou hij het leuk vinden om er 's avonds mee in de zetel te kunnen zitten. Dus een hond die niet de hele zetel inpakt
Hij werkt thuis en kan dus alle tijd steken in een puppy, in spelen enz.
Nou wat hebben jullie voor suggesties?
De reden dat hij tot nu toe enkel en alleen maar heeft gedacht aan een Duitse herder is omdat hij die altijd al had bij zijn ouders en eigenlijk nog nooit verder heeft gekeken, hij weet eigenlijk ook niet hoe en waar te beginnen met zoeken in al die rassen. Vandaar mijn vraag ook.



3 doggies
Als ie waaks moet zijn zal er zeker geluid uit komen haha!









