Hallo,
Ben sinds 2 weken van puppy klas naar puber klasje overgeschakeld (ze is nu 18 weken). Terwijl Geike de oefeningen in de puppy klas heel goed deed, doet ze het in de pubers veel minder goed. Bij pubers werken ze met klikker en ik heb de indruk dat ze daar niet zo goed op reageert als op een enthousiaste flink. Nu geef ik bevel, ze doet het en ik klik, maar ipv dat ze na die klik geïnteresseerd naar mij blijft kijken om haar beloning te krijgen begint ze gewoon te snuffelen. Mss trek ik de verkeerde conclusie en is het niet die klikker, maar dat is eigenlijk het enige dat veranderd is. Thuis en op straat is ze nog altijd even aandachtig en maakt ze echt vooruitgang, maar op de hondenschool is die drive weg.
Mogelijk ben ik gewoon niet goed met die klikker, natuurlijk. Is weer zo'n extra attribuut. Je hebt al de riem vast dan heb je nog hand nodig om koekje te nemen en dan zit je nog met die klikker ook. Heb het gevoel dat mijn automatische reactie hierdoor wat verloren gaat. Gebruik het thuis ook haast nooit.
Vinden jullie een klikker een verrijking en moet ik hier gewoon extra mee gaan oefenen of is het even goed als ik gewoon met "flink" blijf werken?
Bedankt voor jullie feedback!




2 doggies







Gelukkig helpt Murphy ook bij mijn vergeetachtigheid, die wil bijvoorbeeld niet naar buiten als ik mijn huissleutels nog niet heb gepakt haha





