Nieuwe baan en hond.. welke combinatie?

60 reacties · pagina 1 van 3

Poll

Bij een volledige werkdag van 8/9 uur. Wat zou jij dan met je hond doen?

  • Thuis laten rondlopen50% (37)
  • In de bench0% (0)
  • Tuin en daarbij een hondenhok11% (8)
  • Naar het pension32% (24)
  • Via Marktplaats iemand vragen om de hond minimaal een uur uit te laten7% (5)
74 stemmen

Log in om mee te stemmen.

Annet & Sam

9 mei 2011, 13:45

Voor mezelf heb ik al een keuze gemaakt, maar wil het toch even hier bespreken.

Sinds kort heb ik een nieuwe baan in de bso (= buitenschoolse opvang). Super te combineren met de hond. Ik begin om 14.45 in ons dorp op de bso tot 18.30 uur. Om 17.30 komt mijn man thuis, dat betekend dat onze hond ongeveer 3 uur alleen is. Dit hebben we vaker gedaan en dat ging erg goed.

Nu is het zo, dat er in de schoolvakanties de bso's hele dagen open zijn van 7.00 tot 18.30 uur.
* tijden om te werken van 7 tot 5 of van half 9 tot half 7 's avonds*

Max is nu bijna 8 maanden, maar heeft nog nooit een hele dag alleen gezeten. Wat zouden jullie in ons geval doen? * Zie Pol*

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Nieuwe baan en hond.. welke combinatie?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

{N}iki & {Y}uca...

9 mei 2011, 13:53 3 doggies

In ons geval eerst werkte mijn man tot 5 uur en ik begon om 3 uur met werken,
Enkel gaat dat ook veranderen daar ik ook een nieuwe baan krijg en de hond du smer alleen zou zijn!

Hij zal dn even alleen zijn en dan opgehaald worden door mijn schoonouders waar wij hem dan weer ophalen!
We laten hem bewust een tijdje alleen zodat hij dit ook niet verleerd!

Patricia & de Musketiers

9 mei 2011, 14:06 3 doggies

eventueel vragen of iemand de hond kan uitlaten? En anders met de hoge baas bespreken wat de mogelijkheden daar zijn?
Ik weet via het gastouderbureau waar ik werk werken ze ook op kinderdag verblijven maar die nemen de hond dan mee.

Als ik mijn SPW3 diploma haal in september hoop ik dat ik ook op BSO kan werken. Lijkt me echt leuk. Werk nu als gastouder.

Maar volgens mij kan je gerust het ook opbouwen.

Annet & Sam schreef het onderwerp

9 mei 2011, 14:14

Nouja, meenemen zie ik niet zitten haha. Straks ben ik nog drukker met de hond als met de kinderen. Wie weet iets leuks voor dierendag ;-)
Mijn schoonouders zijn helaas geen dierenfan. Uiterste noodzaak wil m'n schoonvader gelukkig wel inspringen en geniet er dan ook wel van.

"gelukkig" is het ook maar alleen de vakanties (dat zijn geloof ik... 12 of 13 weken per jaar).

Ik vraag me alleen af, hoeveel aandacht krijgt een hond in het pension? Ben er nu in iedergeval al druk mee bezig wat het beste is voor onze hond.
In de vakanties zitten de pensions namelijk al snel vol, dus ik moet denk ik opschieten.

corrie koopman

9 mei 2011, 14:14 3 doggies

Ik zou de hond zelf niet zolang alleen laten.
Maar ik zou dan iemand vragen of een uitlaatdienst de hond lekker uitlaten.

Annemarie en Tristan

9 mei 2011, 14:16 3 doggies

Mijn situatie wordt niet beschreven. :-D

Ik heb jonge kinderen die nog op de basisschool zitten en één is er nog thuis. Ik dus ook, ben full-time mamma. Als straks de jongste school gaat ga ik denk ik ochtendjes werken, van een uurtje of drie. Of ik moet een baantje vinden dat Tristan mee kan, dan langer. Dat lijkt me nog leuker. Maar ik ga dan iig binnen schooltijden werken. Wil thuis zijn als de kids thuis komen. Maar eerst wil ik even vakantie na 10 jaar overdag tussen de kinderen te hebben gezeten. Lekker veel er tussen uit met Tristan. Samen van de natuur genieten!!!

Annet & Sam schreef het onderwerp

9 mei 2011, 14:17

Helaas geen uitlaatdienst hier in de buurt. Wel een pension op 5 minuten afstand. mijn man zou hem dan kunnen halen en brengen. Je kunt hem dan zelf ophalen en brengen met een tag.

Cheeky Boomer

9 mei 2011, 14:20 3 doggies

Ik kan wanneer nodig Boomer altijd bij m'n moeder brengen.
Mocht dat niet lukken en moet hij thuis blijven heb ik altijd nog een paar vriendinnen die hem dan op zouden pikken voor een wandeling of wanneer het uitkomt zou hij daar ook gewoon de hele dag heen kunnen. :-D

Ideaal, daar ben ik ook echt heel blij mee :-D

Eefje • Yuna

9 mei 2011, 14:23 3 doggies

Geen van allen. Ik kan mijn hond kwijt bij mijn moeder/schoonmoeder. Zij vinden het nog gezellig ook! O-)

Ralph, Bo en Dex

9 mei 2011, 15:01 3 doggies

In jullie geval lijkt me op de dagen dat jullie beide de hele dag moeten werken het pension een perfect oplossing. Dichtbij huis en helemaal perfect dat ze een systeem hebben dat met tags werkt, lijkt mij ideaal werken.

Mijn situatie is als volgt: Ik werk 4 dagen per week en mijn partner is eens in de 2 weken een dag vrij. Op mijn werkdagen zijn ze 's ochtends 3,5 uur en 's middags 3 uur alleen thuis. Tussen de middag een wandeling van 30 - 45 minuten (ik werk om de hoek, dus kom dan naar huis). Paar keer per week worden ze tussendoor nog door kennissen of moeders gehaald om even te wandelen. Gaat bij ons uitstekend zo.

Marjolein en Noa en kleine Levi

9 mei 2011, 15:07 3 doggies

Noa is pas voor 3 dagen in een pension geweest( de eerste keer) en ze vond het super.
Dat zag ik zelf ook toen ik haar kwam halen...heerlijk spelen met andere honden.
De honden krijgen niet echt aandacht van personeel volgens mij maar wel lekker van andere honden.
Noa kwam doodmoe thuis haaha
Ik zou haar zelf nooit mee geven met een uitlaatservice

Jonne

9 mei 2011, 15:07 3 doggies

Hey wat leuk, mijn moeder doet hetzelfde werk en heeft ook twee hondjes dus hetzelfde probleem.
Zij zorgt in de vakanties altijd voor opvang, dan wel bij mij of mn broertje/zusje of een andere bekende. Het is tenslotte maar een aantal weken in het jaar :-)

Irene Emma.

9 mei 2011, 15:17 3 doggies

Op 5 minuten afstand een pension, kan het nog makkelijker.
Waar zit het probleem dan .
Ja het kost geld. Maar laat je hond AUB geen 8 uur alleen zitten.
Weet je wel hoe leuk het is voor de hond in een pension .Ga een een keer kijken en voor overdag alleen, kost het misschien nog wel minder.
En de aandacht in het pension daar hoef je niet aan te twijfelen.
Leuk met andere honden ,zij weten wel wat bij elkaar past.
Je weet als je hem in een pension brengt dat de entingen in orde moeten zijn,al een tijd van te voren!!.

Cheeky Boomer

9 mei 2011, 15:40 3 doggies

" Helaas geen uitlaatdienst hier in de buurt. Wel een pension op 5 minuten afstand. mijn man zou hem dan kunnen halen en brengen. Je kunt hem dan zelf ophalen en brengen met een tag.
"


Welk pension is die als ik vragen mag?

Randje

9 mei 2011, 15:42 3 doggies

Mijn man werkt ploegendiensten, ik werk drie dagen.
Als mijn man 's middags werkt op de dagen dat ik werk dan halen mijn (schoon)ouders Skip op nadat ze Wendy van school gehaald hebben. Als hij 's ochtends werkt laat ik Skip nog een uur uit op het strand voordat ik naar mijn werk ga - gelukkig kan ik zelf bepalen wanneer ik begin, en eventueel ook thuis werken.

Als mijn man 12-uurs diensten (dag of nacht) loopt, gaat Skip naar de dagopvang. We hebben goed moeten zoeken naar een opvang waar we allebei een goed gevoel bij hadden, maar dat was het waard. Als Skip erheen gaat is hij helemaal vrolijk, als hij terugkomt moe maar voldaan. Een hele dag met andere honden op stap... hemels :-D

We hebben ook al besloten dat als mijn man weer reguliere diensten van 8 uur gaat lopen, we Skip nog steeds naar Simone laten gaan, gewoon omdat we zien hoe geweldig veel plezier hij heeft.

Uma & Joker

9 mei 2011, 16:55 3 doggies

Ik zou de hond naar een dagopvang/pension brengen.
Ik vind 8/9 uur lang alleen elke dag echt veel te veel voor een hond. Ik vind dat echt sneu.

Wilma en Dobby (RIP)

9 mei 2011, 17:10 3 doggies

Ik zou kiezen voor of dagopvang/ pension, óf voor thuis los laten en mee met een verantwoorde(lijke) uitlater. Een goede uitlaatservice.

Maar dan misschien toch de opvang, dan zit de hond ook niet zo lang in een bus heen en weer naar het bos.

Annet & Sam schreef het onderwerp

9 mei 2011, 22:19

Even voor de duidelijkheid.. ik laat onze hond zeker niet 8/9 uur alleen. Daarom hebben we geen hond gekozen ;-) Vind het alleen wel fijn om te horen hoe anderen het oplossen.

@ Mandy, dierenpension Sliedrecht.

Het 'probleem' vind ik met dit dierenpension, dat ze geen grasveld hebben. Ze worden uitgelaten op beton en ik betwijfel of ze echt samen spelen.
Wel zitten ze per twee honden in een hok.

ik hoor er verder wel positieve verhalen over, maar toch blijf ik twijfelen.
Max is donderdag tot zaterdag daar verbleven. Hij zag er verder goed uit.

Maart

9 mei 2011, 22:22 3 doggies

hier zit er één los in huis, de ander zit buiten in de kennel.

Waka, Robi, Joy, Abby en het vrouwtjegoedgekeurde fokker

9 mei 2011, 22:26 3 doggies

ik zou kiezen voor een uitlaatservice. serge werkt aan huis, en ik studeer. dus ze zijn heel soms alleen als hij een afspraak buiten de deur heeft, en ik naar de uni moet.

de keren dat het voorkomt dat ze een hele dag alleen moeten zijn, gaan ze altijd mee met de uitlaatservice. ze gaan dan lekker naar een losloopgebied in de buurt, en kunnen dan lekker rennen en zwemmen. ff de energie eruit. en als wij bijv. samen een avond weggaan, zorgen we dat we overdag veel doen, zodat ze helemaal k.o. zijn als wij weg gaan.

helma

9 mei 2011, 22:31 3 doggies

Hier komt het overhet algemeen maar 1x in de maand of minder voor dat ze een dag alleen moeten zijn omdat het dan niet op ons werk geregeld kan worden.We passen altijd de werkroosters aan elkaar aan.
Ik doe mijn honden er meer plezier mee, ze in hun veilige omgeving te laten, dan door een ander uit te laten of naar een pension te brengen.
heb er zelf werl altijd een rot gevoel bij, maar kan helaas niret anders. En zolang het maar heel sporadisch is.

helma

9 mei 2011, 22:32 3 doggies

Oh en mocht ik de kans hebben op een andere baan en ik weet dat ik dan echt hele dagen weg ben en mijn honden 5 dagen in de week alleen zitten, dan is dat een baan die ik niet wil hebben

Bakarddy

9 mei 2011, 22:36 3 doggies

Welke hond, hoe groot is de tuin, hoe is de omgeving..
Vragen,vragen..
Op een vrijedag als we thuis zijn liggen de hondjes rustig een uurtje of 5 te slapen.
Zeker nu het zo warm ligt onze landseer de gehele dag binnen te snurken op de koude tegels.
Onze kruising ligt de hele dag lekker tegen het hek aan, de weilanden in de gaten te houden(haasjes, konijnen,fazanten,paarden,koeien)

Gemiddeld slapen ze hier al snel een uur of 16 per dag.

Dus de hondjes een keer op een dag 8 uur alleen, zou hier geen enkel probleem zijn.
Niet elke dag!.
Landseer lekker binnen.(die wil ook niet naar buiten boven de 23 graden).
Asielzoekert lekker in z'n grote buitenkennel,(incl.zwemton! ;-) )


Baiko

9 mei 2011, 22:43 3 doggies

In jullie geval zou ik iemand zoeken die hem lekker een uur uit kan laten tussen de middag.

Wij hebben Baiko nog nooit naar een pension gebracht, zo ook onze kinderen niet naar een BSO of opvang (maar dat is ieder voor zich). De kinderen zouden het best eens gewild hebben, ze hebben het weleens gevraagd waarom zij niet naar de BSO mochten. O-)

Ik heb ze liever in hun vertrouwde omgeving, de kinderen EN de hond.

Ik werk thuis, dus heb altijd tijd om Baiko zijn nodige uitjes en beweging te geven, ideaal. Maar ik weet ook dat dat niet voor iedereen hetzelfde is. Mijn vorige baan was om de hoek, toen ging ik tussen de middag naar huis om hem uit te laten en lekker te laten rennen. Mocht dat toen niet kunnen, dan had ik iemand gezocht die dat zou willen doen.

Het komt niet vaak voor, maar gelukkig hebben we heel veel mensen die Baiko uit willen laten, of zelfs in huis willen nemen.

Baiko zou trouwens niet zijn behoefte doen op het beton, dus hij zou niet naar een pension gaan waar geen gras is.

ukkie

9 mei 2011, 23:35 3 doggies

Sire en Ivy gaan naar de oppas maar dat staat er niet tussen

Thijs (gast)

9 mei 2011, 23:56

Ik ben zelfstandig aannemer en woon nog alleen :'( Mijn vriendin studeert nog en woont daarom nog thuis.
Ik heb sinds drie weken een amerikaans stafford teefje van zeven maanden(asiel). Zenna is door de dag steeds alleen. Van zeven uur tot 17u. Als ik later thuiskom, gaat mijn vriendin al wel met haar wandelen en spelen.
Op zaterdag ga ik ook nog dikwijls werken of duiken.
Ze heeft een grote tuin ter beschikking en de veranda.
Zondag is onze dag met zijn drieen.
Ze heeft het volgens mij prima naar haar zin. Zolang je als je eenmaal thuis bent genoeg aandacht aan je hond besteed.
We wandelen in de ochtend, als ik thuiskom en voor het slapengaan.
Dat is om en beide een anderhalf uur per dag. Plus een halfuurtje samen spelen en een tiental minuutjes gehoorzaamheidstraining.
Als puppy is dat volgens mij wel voldoende beweging.
Ik kijk er al naar uit als ze volwassen is. Samen lopen,fietsen,...
Het is niet hoeveel tijd je samen doorbrengt, maar hoe je die tijd doorbrengt!
Ik ken ook mensen die de hele dag thuis zijn, maar niet één keer gaan wandelen of samen spelen...Welke hond zou dan het gelukkigst zijn?

Thijs (gast)

10 mei 2011, 00:11

Natuurlijk zou een hond met verlatingsangst niet bij mij passen.
;-)

Thijs & Zenna

10 mei 2011, 00:41 3 doggies

Ik heb me maar geregistreerd.Dat is leuker dan anoniem.
Groetjes en pootje

Annet & Sam schreef het onderwerp

10 mei 2011, 08:18

Het was ook in eerste instantie niet om de hele dagen te gaan werken. In princiepe is het ook alleen in de vakanties. Dus.. 3 dagen in 12 weken.
6 weken zomervakantie, 1 week herfstvakantie, 2 weken kerstvakantie, 1 week voorjaarsvakantie, 2 weken meivakantie..

Maarja soms is het wel even nodig om wat extra's te werken en natuurlijk hebben we alles over voor ons lieverd!

Iemand nog suggesties voor een leuke advertentie?

Gezocht! Iemand die onze lieve goldenretriever pup van 8 maanden wil uitlaten.
Het gaat om de reguliere vakanties (zuid) op de maandag, dinsdag en donderdag i.v.m. werken van de baasjes. Het liefst halverwege de dag.

Omschrijving van Max: Een superlieve hond, tikkeltje ontdeugend (pubertje), maar als je duidelijk je grenzen laat zien, luisterd hij prima.
De basiscommando's als, zit, lig, af gaan perfect. Buiten loslopen is nog niet aan te raden, misschien als je langer bekend bent met de hond.

Lijkt het je wat? Stuur me een mailtje!
Natuurlijk staat er een kleine vergoeding tegenover.

Groetjes Matthias en Annet en natuurlijk een poot van onze Max

TZN

10 mei 2011, 08:38 3 doggies

Ziet er goed uit hoor!!! (de advertentie dan ;-) )

Als ik net een tikkeltje dichterbij zou wonen, dan zou ik hem voor je uitlaten... maar ja ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Nieuwe baan en hond.. welke combinatie?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^