Ik ben van mening dat het gebruik van chemische onkruidverdelgers (ik heb het dan over de giftige en milieu-persistente middelen zoals roundup (glyfosaat) e.d.) voor particulieren geheel onnodig is. Het onkruid blijft even weg, maar zal volgend jaar gewoon weer terug zijn. Van glyfosaat wordt beweerd dat het matig schadelijk tot onschadelijk is voor mens en dier. Dat betekend alleen niet dat het onschadelijk is voor het bodemleven. Ongewervelden, geleedpotigen en ander bodemleven kan heel anders op stoffen reageren dan wij zoogdieren. Glyfosaat is daarnaast persistent zowel in bodem als (grond)water en zal dus langere tijd in het milieu aanwezig zijn.
Van 'onkruid' kom je nooit helemaal af. Je zou alle wortels helemaal moeten verwijderen en dan nog kiemen de zaadjes die je tuin inwaaien even vrolijk weer en heb je weer onkruid. Sommige soorten kunnen weer opkomen als er ook maar wortel achterblijft. Wat je het best kunt doen is schoffelen, schoffelen en nog eens schoffelen. Je geeft de plant zo niet de mogelijheid energie op te slaan door middel van hun bladgroen, aangezien je met de schoffel steeds de bladeren en vaak ook de ondiepe wortels verwijderd. Ik denk dat als je al het onkruid weg hebt gehaald, de grond goed omspit (dus diep uitsteken en de kluiten op z'n kop terug leggen), goed schoffelt en dan afdekt met graszoden, het onkruid niet zomaar terugkomt. Graszoden zijn meestal erg compact en daar zullen de plantjes niet zomaar doorheen komen.
Eventueel kan je de grond ook nog enige tijd afdekken met zwart landbouwplastic. Daar kunnen de onkruidplantjes ook van afsterven. Dat duurt voor jullie alleen iets te lang denk ik, dus ik zou gewoon lekker gaan schoffelen en spitten.