Op deze pagina

- Ts reacties


Hondenforum Schapenvet

HondenForum > Verzorging > Schapenvet

honden page profiel Machtel, Romeo en Luca +Machtel, Romeo en Luca +

honden foto van Machtel, Romeo en Luca +
Ieder moet maar zelf weten, wat hij of zij de hond geeft.
Ik meld wat een voedingsdeskundige mij vertelde en dat deel ik met de baasjes hier.

honden page profiel Susan Susan

Goede hondenvoeding bevat de optimale dagelijkse hoeveelheid essentiële voedingsstoffen, waaronder eiwitten, vetten, koolhydraten, vitaminen en mineralen.

Vetten

Vetten leveren energie, die o.a. van belang is voor de werking van de spieren en de lichaamorganen. Bovendien levert de verbranding van vetten energie waarmee de hond zijn lichaamtemperatuur op peil kan houden. Een goede dosering van vetten is dus erg belangrijk.

Vetten zijn o.a. opgebouwd uit vetzuren, waarvan sommige essentieel zijn. Deze kan de hond niet zelf aanmaken. Een voorbeeld hiervan is linolzuur, dat van belang is voor een goede conditie van huid en haar. Juist deze vetzuren en lecithine moeten in voldoende mate in het voedsel aanwezig zijn. Mocht de hond dus een doffe vacht hebben, ondanks het feit dat u een goed hondenvoer of hondenbrokken geeft, dan kunt u dagelijks vet of olie aan het voer toevoegen, bijvoorbeeld zalmolie, schapenvet of visolie.

Overal waar teveel voor staat is niet goed. Let dus op de dosering. ;-)

kondos (Gast)

is dit ook goed tegen verharen??

honden page profiel Vera & LillyVera & Lilly

honden foto van Vera & Lilly
" Nou, ik geef Daantje al een aantal maanden schapenvet (icm met 5/6 dagen per week versvlees en zalmolie) maar ze heeft op de staartbasis een zeer schilferige huid.. Bij ons gaat het niet op :'( "


hier heeft het ook niet geholpen helaas. Haar huid bleef schilferig..

honden page profiel Siënna en TonSiënna en Ton

honden foto van Siënna en Ton
Verdervraag ik me af of schapenvet bij langdurig gebruik geen problemen kan geven. Het is immers een verzadigd vet.

honden page profiel RyanneRyanne

honden foto van Ryanne
Ik geef het mijn duitse Herder ook, omdat hij nogal last had van een droge huid (huidschilfers met borstelen en aaien).
Hij krijgt dat de schapenvet snoepjes (met knoflook), hij vindt ze heerlijk, zijn vacht glimt er super mooi door en heeft vrijwel geen last meer van zijn droge huid.
;-)

a.wessels (Gast)

Geef je hond nooit knoflook dit is vergif voor ze.
Ik snap ook niet waarom ze het nog verkopen.
A.u.b. als je van je hond houd geef hem dan zuiver schapenvet.
Want knoflook breekt op den duur de rode bloedlichaampjes af en zorgt er voor dat je huisdier erg ziek word en er tenslotte aan dood gaat.
Dit alles is niet uit de duim gezogen maar komt van de diergeneeskunde faculteit Utrecht.


gr A.Wessels

honden page profiel juul en leejuul en lee

honden foto van juul en lee
bij ons zijn in de dierenspeciaalzaak in de buurt schapenvet bonbons met zeewier te koop, haar vacht wordt er een stuk mooier op!

honden page profiel Annelies ~ Rasha † , Amigo & AkitaAnnelies ~ Rasha † , Amigo & Akita

honden foto van Annelies ~ Rasha † , Amigo & Akita
Wij deden vloeibaar schapenvet over de brokken...nou dat was geen succes. Meteen aan de diarree.
Ook hadden we van die blokjes met knoflook erdoor....een nog groter probleem: ziek dat Rasha ervan was, ziek. Dat wil je niet geloven.
Duurde alleen een tijdje voordat ik door had dat het daardoor kwam. Meteen alles weggegooid.

honden page profiel Nantastic!© Cloudy, Camila, Sammy & DevaNantastic!© Cloudy, Camila, Sammy & Devagoedgekeurde fokker

honden foto van Nantastic!© Cloudy, Camila, Sammy & Deva
" Geef je hond nooit knoflook dit is vergif voor ze.
Ik snap ook niet waarom ze het nog verkopen.
A.u.b. als je van je hond houd geef hem dan zuiver schapenvet.
Want knoflook breekt op den duur de rode bloedlichaampjes af en zorgt er voor dat je huisdier erg ziek word en er tenslotte aan dood gaat.
Dit alles is niet uit de duim gezogen maar komt van de diergeneeskunde faculteit Utrecht.


gr A.Wessels "


Klopt, knoflook breekt de rode bloedlichamen af .. Maar alleen als je de hond er heeeeeel veel van geeft... De kleine hoeveelheid zoals in de schapenvet is verwerkt of af en toe eens een teentje knoflook door de voeding van de hond kunnen zeker geen kwaad, daar is de hoeveelheid te weinig voor!

Ga naar Pagina 1 2 3

Home | Registreren |