Heb even wat uit een ander topic gekopi"erd waar ik ook al op gereageerd was, omdat het overal hetzelfde antwoord is:
KVV is eigenlijk beter dan brokken (dan heb je ook nog BARF en NRV, maar daar heb ik geen ervaring mee, zie de link die Manon je heeft gegeven).
KVV staat voor kant-en-klaar-versvlees, het is diepvries-vlees en zit meestal in verpakte “worsten”.
KVV bestaat uit meestal 70-80% vlees en verder groenten e.d. Als je een goede KVV neemt, zitten daar geen granen in (net zoals bij een goede brok).
Goede merken zijn bijvoorbeeld Alaska, Carnibest en Haaksbarf.
Bijv. Alaska heeft veel soorten smaken, het is het beste om deze af te wisselen. Dus de ene keer konijn, de andere keer kip en de ander ekeer eend (ik geef maar voorbeelden).
Verder heb je erg veel brokken, bekende merken & goedkopere merken als Pedigree, Royal Canin en Eukanuba bevatten heel erg veel graan, wat een hond juist niet nodig heeft, maar waardoor die merken het goedkoop kunnen maken & er zo veel mogelijk geld aan verdienen. Ook bevat het meestal maar 4% vlees (waarvan meestal een groot deel afvalproducten), terwijl een hond juist bijna enkel vlees nodig heeft. Beter is dus een brok zonder granen en met minimaal 50% vlees. Voorbeelden van goede brokken zijn Acana, Orijen, Taste of The Wild (dit is wel bio-industrie vlees, maar de meningen zijn hierover verdeeld) en Applaws.
Sowieso mag je niet KVV met de brokken mengen.
KVV heeft namelijk een andere verteringstijd dan de brokken. Er moet minimaal 8 uur tussen KVV en brokken inzitten, als je al wilt afwisselen kun je het beste bijv. 4 of 5 dagen per week enkel brokken geven en de overige dagen enkel KVV.