Kinderen

6 reacties

Benoit

13 februari 2011, 22:12

Hallo iedereen !
Over een paar weken komt er een golden retriever pup (eindelijk) bij mij wonen ! Ik ben heel blij en wil alles goed voorbereiden ! Daarom vroeg ik mij af hoe ik mijn kinderen ( 8 en 7 jaar ) hierop moet voorbereiden ... Welke afspraken er gemaakt moeten worden en hoelang ze maximum per dag met de hond mogen spelen ...
Kunnen jullie me een paar tips geven ? thanx
grtjes
Benoit ;-)
----------------------------------------------------------------

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Kinderen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Uma & Joker

13 februari 2011, 22:17 3 doggies

Wat regels voor kinderen:

De hond alleen te aaien en te knuffelen op een manier die de hond zelf prettig vindt (dus nooit stevig omhelsen, kleine hondjes niet oppakken, nooit aan de oren, poten of de staart trekken en dergelijke);


Alleen onder uw begeleiding en pas als het kind daar oud genoeg voor is met de hond te spelen. Geschikt zijn dan alleen spelletjes die niet kunnen uitlopen in een machtsstrijd, dus geen vecht- en trekspelletjes maar wel zoek- en apporteerspelletjes.


Zorg dat als de pup komt, de kinderen niet meteen heel enthousiast met hem bezig gaan.
natuurlijk is het spannend en leuk, een pup in huis. Maar voor het pupje is het al stressvol genoeg, weg van de moeder en broertjes/zusjes, lange autorit, nieuw huis,
Dus geef de pup even rust om aan alle nieuwe dingen te wennen. Dat voorkomt stress.

Succes en alvast GEFELICITEEERD Met de pup :-D

Cgoedgekeurde fokker

13 februari 2011, 22:20

Lees goed Uma's tekst door!

Bijou heeft een gruwelijke hekel aan opdringerige kinderen die gelijk vol op haar kop aaien en achter haar aanrennen.

Is niet vaak voorgekomen omdat ik daar gelijk tussen spring, maar Bijou gaat dan bijten.

Geef de pup een eigen rustplek in huis, waar de kinderen de hond niet mogen storen.

Uma & Joker

13 februari 2011, 22:25

Hebben jullie een bench?
Dat is heel handig bij de zindelijkheids training, de hond kan zich daar ook terugtrekken als hij rust zoekt.

Leer de kinderen dat ze niet zomaar aan de spulletjes van de hond mogen komen.
Ze mogen niet in de bench/mand gaan zitten.
De hond niet lastigvallen als hij slaapt.

Vicky

13 februari 2011, 22:32

Wanneer de hond "lastig/vervelend/..." begint te doen, is dit vaak teken van vermoeidheid. Dan moet het spelen beïndigd worden en rust krijgen.
In het begin gaan ze echt nog enorm veel slapen.
Veel succes met de pup!

Celine & Yacko

13 februari 2011, 22:33

inderdaad, ivm met rekening houden met je hond..
dat zeker duidlijk maken, want golden retrievers zijn zoooo lieve en kindvriendelijke honden, maar als hun iets niet zint, durven ze uithalen..
heb ik zelf meegemaakt met een nichtje van mij, trok aan de hond haar staart, 1 e keer deed ie niks, 2e ook niet maar de 3e keer beet ie, in haar gezicht, gelukkig enkel een schrammetje, maar het had erger kunnen zijn..

Vicky

13 februari 2011, 22:37

Aja, ook nog, de hond zal jullie moeten leren kennen en jullie de hond.
Op vlak van gedragingen, lichaamstaal ed.
Naarmate de weken verstrijken gaan jullie elkaar beter leren verstaan en zo wordt er al snel een hechte band gevormd.
Wat ook soms handig kan zijn: vaste uren voor de hond.
Zo komt Kanouk ons rond 21 uur halen om te gaan slapen...

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Kinderen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^