Mooiste vacht

110 reacties

Witte Draak

gewijzigd 23 december 2010, 21:02

Welk hondenras heeft de mooiste vacht volgens jullie?
Een favoriet qua structuur of kleur(en)?

De mooiste vacht hoort vind ik bij de Australian Shepherd. Die heeft zoveel verschillende kleurslagen en patronen. Daarnaast is de vacht ook 'poofy' of 'fluffy', ik weet niet precies hoe ik dat moet benoemen, maar toen ik er eentje zag die met strakblauwe ogen voor zich uit staarde op afgelopen winner, stil als een standbeeld, met een prachtige blue merle met wit en tan vacht, had ik de (bijna) onweerstaanbare neiging om m'n handen er doorheen te halen! O-) Gelukkig kon ik het laten.

De Afghaanse Windhond met verzorgde vacht komt op nummer twee. Ik was zeer onder de indruk toen ik ze in het echt zag.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Mooiste vacht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Witte Draak schreef het onderwerp

23 december 2010, 21:18

Oh, inderdaad Uma! Mee eens, en dan bedoel ik de Plush vacht! :-)

Witte Draak schreef het onderwerp

23 december 2010, 21:50

De Catahoula heeft ook merle! Dus er zijn meer rassen met de merle dan de Beauceron, Sheltie, Border Collie en Australian Shepherd (de rassen die ik kende met merle)

Witte Draak schreef het onderwerp

23 december 2010, 23:21

Maakt niet uit hoor, Uma ;-)

En uiteindelijk, of het nu Harlekijn of Merle heet, het komt toch neer op hetzelfde gen dat voor de verbleking in de kleur zorgt? Tenminste, zo denk ik dan.

En Mudi's zien er ook leuk uit! Ook van dit ras wist ik niet dat ze er zulke kleuren konden hebben... Misschien toch eens meer in verdiepen dan.

Witte Draak schreef het onderwerp

26 december 2010, 13:07

Dit was de Australian Shepherd waar ik helemaal stil van werd:

En nog een andere, maar ook supermooi:


En @Moos, ik hou ook wel van die dichte dikke vachten, daar kun je heerlijk je handen doorheen halen O-)

Ik kwam pas geleden de Finse Spits tegen in een encyclopedie. Die vacht is ook erg mooi, al zeg ik het zelf. Vol en Rood.


Witte Draak schreef het onderwerp

27 december 2010, 17:21

Och ja, inderdaad! De American Akita heeft echt een prachtige vacht.
Zoals ik in een ander topic ook al beschreef... De vacht lijkt op een blanco stuk dik papier die de donkere aquarel kleuren absorbeert. Datzelfde effect lijkt plaats te hebben gevonden op zijn vacht!

Witte Draak schreef het onderwerp

gewijzigd 30 december 2011, 23:14

Poeh, wat schrok ik zeg, toen ik dit topic aanklikte en zag dat ik hem zelf had gestart vorig jaar :-D

Leuke extra toevoegingen! Sinds vorig jaar ben ik nieuwe vachten tegengekomen, dus die zal ik even neerzetten:

Labrador met een somatic mutation:




En tja... ik kom toch telkens weer bij de Australian Shepherd uit. Zoveel verschillende kleurentekeningen... en zo mooi ;-)

Dit is een Australian Shepherd kruising met een prachtige brindle:


En nog wat zuivere Aussies, met een aparte kleur die 'tweed' heet:



En nog meer Aussies...




En die ogen... ;-) Er zijn mensen die die heldere ogen doodeng vinden, maar ik vind ghost eyes geweldig. Zag laatst een Mastin mix met blauwe ogen, nou echt... ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Mooiste vacht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^