Ontlasting

7 reacties

Julia

28 augustus 2010, 11:56

Hallo, via dit forum wil ik mensen attenderen op het volgende. Heb een rottweiler van 11 maanden. Vanaf pup slechte eter en heel veel geprobeerd. Hij is 46 kg en ziet er prachtig uit alhoewel de laatste weken zijn vacht iets te veel verhaard en doffer is geworden. Blijft maar onnatuurlijke ontlasting houden eerst dik, daarna brijachtig en aan het einde erg dun, druppeltjes.Ben van Cavom pup (dat hij moeilijk at), overgestapt op Eukanuba pup en daarna op Royal Canin Pup via de dierenarts, in verband met groeipijn op 9 mnd overgestapt op Adult Giant. Bleef problemen houden met ontlasting maar zag er heel goed uit. Enkele weken geleden overgestapt op Specific Adult Large Breed (via dierenarts). Hier had ik vroeger 3 honden op staan die het allemaal prima deden. Altijd keurige ontlasting. Dit ging helemaal mis en de ontlasting was, ondanks dat ik het nieuwe voer had gemengd met het Royals Canin 100 gram Specific per dag bij 400 gram RC, heel erg brijachtig en geel. Gestopt na ca. 8 dagen. Medicatie gehaald voor 5 dagen. Na 3 dagen was de ontlasting weer goed. Gestopt met medicatie. Weer met RC doorgegaan. De ontlasting was weer het zelfde als ervoor. Omdat ik een erg precies ben ben ik weer naar de dierenarts gegaan en aangegeven dat ik toch ander voer wilde.Maar ik wist echt niet meer wat. Hij vond dat het al te lang duurde en adviseerde een feaces verteringsonderzoek te doen. Dit is ook incl. wormtest. Daar was ik niet zo bang voor want ik gaf Stronghold en 4 x per jaar milbemax. De uitslag van het onderzoek? EPI Exocrine Pancreas Insufficientie. Hij breekt dus zijn vetten en zetmeel niet goed af. Moet om die reden Zymoral over zijn eten bij ieder maaltijd. Omdat ik hier moeite mee heb ben ik gaan zoeken op internet en kwam via Pancreas en amylase bij Carnibest en drs. de Leeuw. Hij is de initiatief nemer van Carnibest orgaantherapie. Kijk maar even bij Carnibest. EPI kan je ook krijgen door brokvoer. Dus een ieder die problemen heeft met de ontlasting laat even een onderzoek doen en ga niet zelf dokteren. Als je hond de voedingstoffen niet goed verteerd kan hij zich ook niet goed ontwikkelen. Hoop dat ik mensen met deze info geholpen heb.
Succes!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Ontlasting" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

28 augustus 2010, 12:32

Ja jeetje dat gerommel met al die brokken. Ik zou ook lekker voor vers vlees gaan! Veel succes met je hond!

Diesel & Bumper

28 augustus 2010, 19:45

Onze hond had ook steeds diarree ondanks kuren finidiar, en kale plekjes. Ze kreeg ook Royal canin. Overgestapt naar kvv en binnen 2 weken een andere hond, letterlijk. Geen diarree, huid knapt op en de hond is veel vrolijker.

soraya

28 augustus 2010, 20:38

Hier ook alleen maar een positieve reactie op kvv(vers vlees).

Groetjes Soraya&Mila

diane en tank

28 augustus 2010, 20:49

hier ook zeer goede ervaringen met vlees,lekker harde keutels hihi :-)

Julia schreef het onderwerp

28 augustus 2010, 21:22

Dank jullie voor de reactie. Hebben jullie ook de ontlasting laten onderzoeken? Mijn hond heeft EPI. Op de site van Carnibest heb ik gelezen dat dit ook door brokvoer kan komen en dat dit echt niet altijd erfelijk hoeft te zijn.
Ik heb eerst Norit en daarna ook Finidiar gegeven. Even een rare vraag maar is KVV ook een merk? Of is dit alleen maar vers vlees? Ik heb begrepen dat Carnibest een complete voeding is.

Doggy

28 augustus 2010, 21:55

@ Julia, kvv is kompleet vers voer is geen merk, ik dacht wel dat carnivoer kompleet voer is ja;
grtjs

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Ontlasting" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^