Eergisteren zat ik te kijken naar The Dogwhisperer (Cesar Millan) en daar vertelde hij dat tuigjes helemaal niet gemaakt zijn voor huishonden. Veel mensen vinden dit 'gemakkelijk' zitten, of vinden het goed voor hun hond, maar blijkbaar hoort dit helemaal niet zo. Tuigjes zijn gemaakt voor werkhonden die dingen moeten voortslepen zoals mensen of voorwerpen, zodat ze gebruik kunnen maken van hun hele lichaam in plaats van enkel hun hals.
De mensen van die aflevering hadden een Boxer, die een tuigje droeg. Haar baasjes klaagden erover dat ze altijd aan de lijn trok, en lastig deed. Ze lieten dat dan zien en die hond trok echt héel erg! Cesar deed zijn tuig af en deed hem een gewone halsband aan, en de hond liep gewoon braaf naast Cesar - echt héel raar..
Ik weet ook wel dat dit TV is, maar ergens zie ik er wel de logica van in. Zijn er hier nog mensen die eerst een tuigje hadden, en dan zijn overgestapt op een gewone halsband; of vice versa?
Wat vinden jùllie van tuigjes?



2 doggies

















ze trekken niet veel, maar bij flyball willen ze nog weleens ineens met een andere hond meerennen, terwijl ze nog niet aan de buurt zijn, en dan is zo'n tuigje toch wel fijn. bij fietsen vind ik het zelf prettiger, omdat ik dan het gevoel heb dat ik meer controle over ze heb dan ik zou hebben met alleen een halsbandje.

