kitten en pup (maar nu net iets anders)

16 reacties

Kim en Laika!

16 juli 2010, 12:06

hallo,
om een heeeel lang verhaal kort te maken, hebben wij nu een kitten van 3 weekjes oud thuis. (deze werd afgestoten door de moeder). Maar nu komt over 4 dagen (maandag) Laika al. Kunnen we deze 2 al kennis laten maken? We willen dat deze samen opgroeien en we hopen dat het hele goede maatjes zullen worden. Het kitten is echt nog heel klein en weegt nog maar 250 gram...
Gaat dit niet te wild samen?

Groetjes Kim

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "kitten en pup (maar nu net iets anders)" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

IreneHWC

16 juli 2010, 12:08 3 doggies

Ik zou ze zelf wel gelijk kennis laten maken, als de pup te lomp doet gewoon even uit elkaar halen. Leuk 2 van die kleine mormeltjes. Veel plezier met beide

Lizy en de doggies

16 juli 2010, 12:17 3 doggies

Ik denk dat het verstandiger is de kitten nog even apart te houden. Ze zijn zo jong nog heel erg vatbaar voor van alles en nog wat. Vanaf een week of 6 wordt dit al beter al is het het beste om ze pas na de eerste enting aan elkaar voor te stellen. dus rond ca. 8 weken of als ze 800 gram wegen (dat wat eerst komt)

Ik vang zelf regelmatig jonge kittens op voor het asiel en bij mij gaan ze de eerste paar weken in een aparte kamer. Pas na de eerste enting mogen ze de rest van mijn dieren ontmoeten.

Even wachten kan echt geen kwaad. Ze zijn dan alletwee nog jong genoeg om elkaar te leren kennen.

eline

16 juli 2010, 12:23 3 doggies

Wij kregen een paar weken geleden ook een kitten. Onze honden zijn geen pups meer maar toch kan ik je zeggen dat het enorme vrienden zijn. Na een paar dagen al bij elkaar liggen!

Japjes

16 juli 2010, 12:31 3 doggies

ik zou ze kennis laten maken

Kim en Laika! schreef het onderwerp

16 juli 2010, 14:18

mmm, verschillende reacties O-) Misschien kan ik Lana de kitten wel vast houden en dan Laika er aan laten snuffelen en zo steeds een stapje verder gaan?

Layla

16 juli 2010, 14:24 3 doggies

Ik zou ze eerst even een paar uurtjes appart houden.
Maar je kunt ook als je een bench hebt, de hond in de bench doen en elkaar laten besnuffelen. Zo zijn ze wel bij elkaar in de buurt,maar kan er niks gebeuren.

En dan bijvoorbeeld 's avonds de hond loslaten. Zorg wel dat het kitten genoeg ruimte heeft waar hij/zij zich eventueel kan verstoppen waar de pup niet bij kan.

's nacht wel appart houden eerst, tot ze aan elkaar gewend zijn.

Ik zit namelijk ook op een kattenforum (ik heb ook 2 katten) en daar adviseren ze om ze eerst even appart te houden.

Senna

16 juli 2010, 14:25 3 doggies

Ga gewoon op je gevoel af. De pup als deze niet is opgegroeid bij de fokker met katten moet wel leren dat de kat geen speelgoed is.

Is de pup wel gewend aan katten dan nog zou ik er de eerste weken goed op letten dat je pup die natuurlijk veel zwaarder is de kitten niet plet :-)

Gewoon aan elkaar leren wennen voordeel is dat zowel de kitten en de pup nog in de socialisatie fase zitten. Maar wel er altijd bij blijven en niet zonder toezicht laten spelen.

Jolanda

16 juli 2010, 14:29 1 doggies

gewoon lekker bij elkaar doen dan wennen ze het snelst aan elkaar

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

16 juli 2010, 15:34 3 doggies

Ik zou idd i.v.m. de entingen even goed oppassen. Maar daarna kunnen ze prima bij elkaar. Zorg er wel voor dat de hond niet achter de kitten aan kan rennen. Dit kan het jachtinstinct triggeren. En houd ze ook voldoende uit elkaar, anders spelen ze de hele dag met elkaar.

claudia& lady

16 juli 2010, 15:41 3 doggies

hoi hoi

ja meis je kitten en je pup bij elkaar zetten echt doen dat scheeld hoop wennen.

ik heb lady en 5 katten die gelijk als kitten met lady kennis maakte heb nu ook doordat ze al gelijk kennis maakten met elkaar dat lady en 2 van de 5 heel heel close zijn.

die 2 katten zijn voor lady heel speciaal en als er 1 telang uit het zicht is gaat ze zoeken zo lief

dus echt gewoon doen worden ze nog eens dikke maatjes :-D

veel plezier met alles

claudia& lady

16 juli 2010, 15:44 3 doggies

ohja dat vergat ik die kitten van jou is erg klein

maar gewoon paar maal per daags even erbij laten kijken en ruiken.

als de kitten zo 6 a 8 weken is gaat die kitten meer lopen

hou het even in de gaten dat het niet te wild word ga erbij zitten en gewoon lekker even laten snuffelen ondekken alles.

zo dat moest nog was iets te gehaast maar vandaag gewoon een chaotische dag voor mij.

groeten claudia

Kim en Laika! schreef het onderwerp

16 juli 2010, 15:51

oke bedankt allemaal :-D

Marina

17 juli 2010, 07:59 3 doggies

Ik heb net twee nesten kittens gehad, die nu allemaal verhuisd zijn naar hun nieuwe huisjes.

Ik zou wachten tot de kitten boven de 8 weken is, dan kunnen zij meer hebben.
Een kitten kan verward worden met speelgoed, en het is niet de bedoeling dat de kitten per ongeluk iets overkomt.

Eigenlijk zit jij in idem situatie, als toen wij Boris kregen een pup van 8 weken.
De kittens zijn erg speels, maar een pup ook, en dat kan al heel gauw veel te wild worden.

Dus ik zou om en om de hond en kitten in een bench doen, en wachten tot zij goed met elkaar overweg kunnen, en alleen laten ruiken aan ekaar.
Maar wel met de bescherming van tralies.

Kim en Laika! schreef het onderwerp

17 juli 2010, 09:09

oke super bedankt :-D :-D :-D

corrie koopman

17 juli 2010, 09:11

Ik zou ze rustig aan elkaar laten wennen.En er wel bij blijven.Als ze jong bij elkaar komen moet dat goed kunnen gaan.Veel plezier met de kittens en de pup :-D

.

17 juli 2010, 09:26

Gewoon rustig aan mekaar laten wennen.Wachten of apart zetten is niet nodig tenzij het echt niet gaat

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "kitten en pup (maar nu net iets anders)" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^