Tibetaanse spaniel

14 reacties

Chelsey & Mio

30 juni 2010, 15:24

Hallo iedereen (alweer O-) )

Ik wil nog steeds een bc maar omdat ik daar heel waarschijnlijk te weinig tijd voor ga hebben :'( ga ik dat waarschijnlijk niet kopen... :'(
Maar goed, een tibetaanse spaniel vind ik ook heel mooie honden!
Hebben die veel lichaamsbeweging nodig?
Ruiven die hard?
...
kan iemand mij een beetje helpen? O-)

Groetjes Chelsey :-D

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Tibetaanse spaniel" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

vincent

30 juni 2010, 15:38 3 doggies

over de tibbettaanse spaniel weet ik niet veel maarr vrienden van ons hebben een tibbetaanse terrier en qua lichaambeweging valt het mee ze gaan er nooit mee wandelen tja alleen in de tuin vooor te plassen maar als ik de hond meeneeem dat kan die makkelijk 2 uur wandelen dus de terrier versie past zich aan aan je gezinssituatie. de terrier versie ruift niet maar het komt er met plukken uit dus makkelijk op te rapen!
weet niet of je hier iets aan hebt maar mss is de spaniel ong hetzelfdee?

30 juni 2010, 15:44 3 doggies

Ja ze zijn ook mooi, we hebben er 13 in totaal met de oudjes erbij. Ook die blijven hier rondlopen.
Nee ze hebben niet veel lichaamsbeweging nodig, af en toe een straatje om is al voldoende. Maar ze wandelen heel graag, en zijn bijna niet moe te krijgen.

Ze verharen toch wel 2x in het jaar, en verliezen ook zo weleens een paar haartjes. En het ligt aan het verharen hoe, ligt eraan waar ze vandaan komen.
Sommige van ons verharen gewoon, en de anderen in plukjes. Daar zet je de borstel in .. en die zit meteen vol, die zijn ook het snelst door het verharen heen.
Op dit moment weinig last meer met het verharen.

Chelsey & Mio schreef het onderwerp

30 juni 2010, 15:50

nog een paar vraagjes :-)

- hoeveel x per week moet je ze borstelen?
- kun je ze makkelijk iets aanleren?
-blaffen/keffen ze om het minste wat ze horen? zo ja kun je dat MAKKELIJK afleren O-)

:-D

30 juni 2010, 16:05 3 doggies

1x in de week borstelen is voldoende.
Ik vind wel dat je ze makkelijk iets kan leren.
Bij ons blaffen ze wel als er vreemden komen, maar ze zijn ook zo weer stil.
Ze hebben een strenge maar rechtvaardige opvoeding nodig, en dat word vaak vergeten omdat ze zo klein zijn (27 cm.)
Ik zeg altijd een grote hond in een kleine verpakking!

Chelsey & Mio schreef het onderwerp

1 juli 2010, 12:56

misschien is dit een domme vraag maar moet je met een tibbie naar het trimsalon gaan? O-)

babs en tibbie josha

1 juli 2010, 13:19 3 doggies

ik krijg in september mijn eerste tibbie,ze word over ongeveer 3 weken geboren.
voor zover ik weet is het niet verstandig om met een tibbie naar een trimsalon te gaan.

liesbeth,Turbo,Luna, Levi en Faithgoedgekeurde fokker

1 juli 2010, 21:44 3 doggies

chelsey,3

Een tibbie moet zeker naar de trimsalon.
Luna gaat zelfs om de 2 maanden.
ze wordt dan gewassen en heerlijk daar bij gewerkt waar het nodig is.

1 juli 2010, 23:01 3 doggies

Ik kom nog even reageren, had vandaag andere bezigheden.
Nee een Tibbie hoeft niet naar een trimsalon, ze hoeven niet geknipt te worden.
Sommige mensen gaan wel naar een trimsalon om de nageltjes te laten knippen, en de beharing onder de voetzooltjes weg te laten halen. Maar dat zijn dingen die jezelf ook kan doen.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Tibetaanse spaniel" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^