wij hebben ook 2 katten een van 2 jaar en een van 9 jaar. met de jonkste is mikai overeengekomen maar de oudste valt aan. dus die houden we dan gewoon gescheiden
wij hebben ook 2 katten een van 2 jaar en een van 9 jaar. met de jonkste is mikai overeengekomen maar de oudste valt aan. dus die houden we dan gewoon gescheiden
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Oudere kat & een nieuwe puppy..." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.
Hoi.
Mijn pup is nu zeven mnd maar mijn katten accepteren hem nog steeds niet. 1 in het bijzonder. Zij blijf maar grommen, blazen en slaan waar door de hond gaat blazen. Wat nu. Moet ik de hond weg doen. :(
Heb niet het hele topic gelezen dus misschien herhaling
Laat NOOIT een kat en een hond die elkaar niet kennen beide los in ruimte. Of het dan gaat met een kitten vs volwassen hond of Pup vs volwassen kat!
Denk NOOIT ze kunnen het samen wel uitzoeken!
Basis :
Honden en katten zijn totaal andere dieren.
Hond is een roedel dier, kat is een solitair dier.
Hond heeft een totaal andere lichaamshouding waarmee hij communiceert dan hoe een kat zijn lichaamstaal gebruikt.
Voorbeelden genoeg hiervan, zal even 3 simpele noemen die meteen heel duidelijk zijn:
- een hond loopt meestal met staart recht omhoog uit dominant gedrag (baas willen zijn)
- een kat loopt meestal met zijn staart recht omhoog uit ontspanning
- een hond ligt op zijn rug als hij onderdanig is (een houding ik geef me over, ik wil nu gekriebeld worden)
- een kat ligt op de rug uit pure verdediging (heeft zo zijn 18 stilleto's vrij en zijn tanden)
- een hond kwispelt uit vrolijkheid, ontspanning, opwinding, speels, over het algemeen sociaal gedrag naar de ander.
- Een kat zwiept met zijn staart uit onvrede, boosheid, irritatie, spanning (juist niet sociaal, zal mogelijk gaan uithalen of wegrennen als de spanning niet weggaat of stopt)
Alleen al deze signalen zullen zij van elkaar dus totaal "verkeerd" interpreteren.
Als je dit begrijpt snap je al snel dat samen los laten en het ze zelf laten uitzoeken echt niet slim is.
Hoe dan wel?
Zorg dat de kat altijd naar een veilige plek kan. Hoogte bijv.
Houdt de hond in het begin aan de riem en werk aan het negeren van de kat.
Laat ze nooit alleen samen maar verdeel het. Gebruik eventueel een bench als dat handiger is dan aan de riem. De kat kan eventueel ook in de bench als de hond even los loopt (zet dan wel de bench zo dat de hond er nooit direct bij kan, omhoog bijv).
Bouw het rustig uit. Begin eerst met een paar minuten en haal dan de kat of hond uit de kamer. Laat wel beide ook van elkaar gescheiden in de ruimte zodat ze vertrouwt raken met de kamer en veilige plekjes weten te vinden.
Neem de tijd voor het proces en zorg dat het altijd "positief" wordt afgesloten (dus niet omdat de kat weg rent en de hond er achter aan vliegt). De hond heeft een roedelleider nodig die hem verteld wat er verwacht wordt. De kat moet altijd een veilige, rustige plek hebben waar het naar toe kan, een eigen kamer bijv waar de hond niet kan komen.
Verder werkt geur uitwisseling ook nog wel eens goed. een deken van de kat in de honden mand en een deken van de hond in de kattenkamer. Zo kunnen ze aan elkaars geur wennen.
Ik lees in verschillende posts 'zolang de katten niet weglopen, komt het wel goed' Ik heb vier katten en heb net een pup van 8 maanden in huis. Mijn katten lopen dus wel degelijk weg ipv eens een goede lap uit te delen... Gevolg, hondje gaat er als een gek achter. Hoe kan ik dat probleem oplossen? Ik zit met de handen in het haar, hondje komt van een asiel en ik wil hem niet moeten wegdoen maar mijn katten moeten ook op hun gemak zijn natuurlijk...
Heb vroeger ook een oudere kat gehad van toen 10 jaar toen mij vroegere hond als pup in huis kwam.
In het begin was poelief wat bang en bleef uit de buurt en moest mijn hond afleren niet steeds achter de kat aan te rennen.
Na verloop van tijd werden het dikke maatjes en waneer mijn kat Cheetah in de tuin liep had zij een bodyguard voor eventuele indringers van katten in 'haar' tuin.
Ik zie het zo nog voor me, ach wat mis ik die twee schatjes nog....
Heb nu een jonge hond van 4 maandjes en een kat van 3 en dit gaat moet ik zeggen uitstekend.
Ben reuze trots op die "Jut en Jul'.
In het ook begin ook weer de hond geleerd niet achter de kat aan te rennen door "nee" te zeggen en weghalen-aflijden.
Onze kat heeft de dagen voor de hond kwam ook de bench als slaapplek gebruikt en misschien dat het mbt geur ook goed zat, die je onderling kunt verspreiden dmv een doekje bv.
Zijn er nog vragen nav de reacties als je dit topic doorleest?
help,wij hebben een noordse boskat van 5 jaar een bazig type en is gewend alle aandacht te krijgen, laat ook duidelijk merken wanneer iets haar niet aanstaat. we staan op het punt om een sheltiepuppy te gaan kopen maar zijn bang voor de reacties tussen beide. iemand tips of dergelijke?
mvg charis.
([email protected])
fb: charis van de sande
laat snel iets weten!
Wij hebben ook een kat van 4. en wij willen ook een pup. die is bijna 3 maanden. kan dat wel? gaan ze niet vechten?
Hier lopen een 15jr oude kat, en een 5jr teckel rond, toen ik deteckel als pup ging halen, zei de fokster dat de teckelpup erg fel was tegen katten, dus ik moest goed opletten.nou bij thuiskomst was de kat buiten dus de pup lekker rondlaten lopen, ze mocht overal snuffelen en al gauw ging ze in de bench liggen, kat binnen gehaald en de kat die altijd een hond om zich heen had, keek eens naar de bench, en ging er voor liggen. ik heb de kat opgepakt en in de andere kamer eten gegeven. pup uit de ren gedaan en ook iets te eten gegeven tussen de tweekamers zit een traphekje,de kat is klaar met eten loopt naar depup toe houd de pup vast met de voorpoten en begint de hond te wassen, de pup bleef zitten. eneven later daagde ze elkaar uit het zijn de beste maatjes , helaas een andere kat gaat lobke achteraan alleen oude vlaai is haar vriend er komt geen andere kat tussen,na vlaai neem ik geen kat meer, ben eigenlijk geen katten mens heb ooit een kat genomen als muizen vanger, nu hoop ik dat de kat nog wat jaren meegaat hij word doof en trekt nu helemaal met lobke op waar lobke is is de kat. groeten hein.
Wij hebben veel honden en katten en vaker opvang katten.
Onze volwassen honden waren in eerste instantie geen katten gewend en jaagde katten, onze eerste katten waren geen honden gewend en vluchtten.
De tot nu toe beste methode blijkt:
Kat in een grote bench met kattebak, voer , mandje enz. op een tafel en de honden los.
De kat leert zo dat de hond geen bedreiging is, en zal niet vluchten als zij de hond ziet. De vluchtbeweging van de kat is de grootste trigger voor de hond om erachter aan te gaan!
De hond kun je zo leren dat de kat een nee dier is, en hij er niet naar toe mag gaan en in het begin, is zelfs ernaar kijken al nee!
Dit afhankelijk van de kat en de hond kan enkele dagen tot twee weken duren.
Belangrijk is wel dat je er zelf bijbent als je dit doet, en niet ze alleen laat en de hond de kat kan lastigvallen terwijl ze in de bench zit.
Bij veel veschillende katten en verschillende honden, heeft dit altijd prima resultaat geboekt.
Wij hebben 3 poezen, en toen Layka in huis kwam die natuurlijk erg druk was en nog steeds is.. heb ik de poezen eerst op de tafel gezet zodat ze hoger zaten zodat Layka ook doorhad oke die zijn hoger in rang als mij... En het ging eigenlijk na een paar dagen harstikke goed! Luna die daagt Layka vaak uit en gaat gewoon op de grond liggen of blijft staan als Layka op haar af komt, dat is dan ook best wel een dominante poes moet ik zeggen.. en Gina die komt heel soms dicht bij Layka in de buurt en dan doen ze neusjes tegen elkaar maar verder geen contact en Lizzy die heeft zoiets blijf uit me buurt haha en dat doet Layka eigenlijk ook heel goed! Maar onze 3 zijn allemaal nog net geen 2 jaar dus weet niet hoe dat met een katvan 9 zit..
Je moet ze gewoon in een kamer zetten met elkaar en het zelf uit laten zoeken, wat ik ook wel eens gehoord heb is dat je bijv. de kat of hond op de gang kan zetten deur dicht en de andere dan aan de andere kant van de deur, zo kunnen ze elkaar ruiken maar niet zien, of het helpt weet ik niet maar valt te proberen.
http://youtu.be/2BOpdB1475c
Ik hoop dat hij het doet maar in dit filmpje kun je zien dat het helemaal goed kan komen.
Zoals ik al eerder in dit topic heb geschreven heeft het wel even geduurd voor onze pup (toendertijd) goed met de katten kon omgaan maar onze katers waren toen 13 en 14 jaar dus al oudjes. Ze hebben hem geaccepteerd maar daar is het ook bij gebleven.
Nu hebben sinds een half jaartje een Maine Coon en daar gaat het heel goed mee. Het is nog niet zo dat ze bij elkaar op het kussen liggen maar dat komt meer omdat Chinook dan wegloopt als Azar bij hem komt liggen.
Maar ze kunnen dus heerlijk stoeien met elkaar en als Azar groter is kan hij Chinook makkelijk aan
Nou was dit ook nog een hondje die aanslaat op katten, en dus begint te blaffen. Zeer irritant. Een paar uurtjes later wouden ze toch alletwee in de woonkamer, beiden zoeken ze dan een hoog plekje op. In het begin is het dan een beetje fixeren op het hondje maar uiteindelijk lopen ze gewoon over de grond.
Vaak zie je snel genoeg hoe je hond op de kat reageert. Verlopen de ontmoetingen erg stroef en bitcherig, zou ik er voor kiezen de hond de eerste tijd aan de riem te laten en er ten alle tijden bij te zijn. Zo bescherm je de kat, lok je geen foute ontmoetingen uit & word de hond niet beloont voor het eventuele jagen op je kat.
Nou was dit ook nog een hondje die aanslaat op katten, en dus begint te blaffen. Zeer irritant. Een paar uurtjes later wouden ze toch alletwee in de woonkamer, beiden zoeken ze dan een hoog plekje op. In het begin is het dan een beetje fixeren op het hondje maar uiteindelijk lopen ze gewoon over de grond.
Vaak zie je snel genoeg hoe je hond op de kat reageert. Verlopen de ontmoetingen erg stroef en bitcherig, zou ik er voor kiezen de hond de eerste tijd aan de riem te laten en er ten alle tijden bij te zijn. Zo bescherm je de kat, lok je geen foute ontmoetingen uit & word de hond niet beloont voor het eventuele jagen op je kat.Ik heb een kat van anderhalf die echt ons lievelingetje is en absoluut geen andere dieren is gewend. Nu willen wij zo graag een chihuahua pupje alleen ben ik bang dat mijn kat er niet aan kan wennen. Chica (mijn kat) gaat niet naar buiten, net was de pup in huis en ging ze wel aan hem snuffelen. maar even later liet ze een soort van der tanden zien.
We zouden zo graag die pup in huis nemen alleen wil ik dat niet ten koste van Chica laten gaan.
Iemand tips??
Groeten Miranda.
hallo,
ik heb 2 oude katten maar wij denken er ook aan om een puppy in huis te nemen
maar het probleem is dat mijn katten juist niet bang zijn voor honden maar mijn katten willen juist achter de hond aan weet iemand misschien hoe ik me katten dat kan afleren
want ik ben bang dat als ik ze het niet afleer straks dat puppy open licht
Groetjes,Jennifer
wel een beetje oud he 2008
hoi
ik heb een puppy van 3 mnd die mijn poes niet met rust kan laten
ik word er helemaal gek van en de poes ook denk ik.
hij bijt niet van zich af en ze rollen dan ook over de vloer
weet iemand iets om dat af te leren
marja
ja hoor kan prima!
Katten rustig de tijd geven er aan te laten wennen, en een rustige plek om te eten en te slapen (boven op een kast of id vensterbank bijv) en de hond niet op de kat laten jagen en de kat niet op de hond, behandel ze evenredig en bemoei je er niet te veel tegen aan, dit vindt vaak wel zn eigen weg 
Ik ben nu 3 jaar verder en het gaat prima!
Koop bij een fokker die ook katten heeft en waarbij de katten en honden bij elkaar in huis leven.
Hoi,
eerste keer op een forum :O
We gaan volgend jaar een Eurasier nemen, best intelligente
soort hond, iemand een idee hoe ik hem aan katten laat wennen
zonder dat ik de kat de "meester" laat zijn? Ik heb noorse boskatten
die zijn wel erg sociaal, maar tot nu toe ook erg dominant tegen honden.
Ervaringen zijn met een flatcoat retriever en twee russels. Maar hoe leer
ik mijn hond dat die niet bang moet zijn voor de katten?
Hallo
We hebben sinds 1,5 week een lieve Sheltie pup in huis. We hadden al een kater (gesteriliseerd) van 4 jaar. Met Pasen was ons vorig hondje overleden, een Malthezertje dat 13,5 jaar oud is geworden. Hierover speelde de kat enorm de baas. Nu, na het overlijden van Pluus, dachten we al lang aan een nieuw hondje en dus is Semmy (Sheltie) hier gekomen. We hebben haar van een boerderij waar ze vrij liep overdag tussen verschillende dieren en dat zie je ook. Ze wil iedereen besnuffelen en mee spelen. Nu is onze kat daar echt niet mee gediend. Ze wil er gewoon niks mee te maken hebben en is de afgelopen 2 dagen niet thuisgekomen. Dit vind ik echt verschrikkelijk maar ik heb geen idee wat ik kan doen, had nooit verwacht dat het zo erg zou zijn omdat Poedeke (onze kater) echt een baasje is en we dachten eerder dat het pupje zou moeten onderdoen. Wat kunnen we nu doen als Poedeke weer terug komt om ervoor te zorgen dat ie nog steeds heel welkom is bij ons en lekker bij ons op de bank blijven liggen.
Elk advies is welkom!
Groetjes
Monique
wij hebben een kat van 7! een basig typje. als ze zich aangevallen voelt mept ze van zich af.
Zelf willen wij graag een puppy!!
een Cavalier King Charles Spaniel.
is dit wel verstandig??? wij willen onze kat niet kwijt maar we willeen heeel graag een hond!
Wie heeft er tips voor ons??
Willen de gasten zo vriendelijk zijn om in te loggen...
En niet de ene keer met Gast en de andere keer als anoniem te reageren..
Zo wordt het erg onoverzichtelijk, jammer toch..
Dus graag even inloggen/account aanmaken. en een leuke foto van je hond plaatsen..
Help!!! sinds een dag een pup van 8 weken, klein ding. 2x zo klein als onze kat van 3. De kat trof, per ongeluk de pup in huis. De pup was aan het eten. maar de kat vind dat eten ook lekker. dus de kat begint te blazen en zette hoge rug op, waarna een snauw en een grote klauw volgt. onze pup in paniek begint ontzettend hard te piepen en janken. kat naar buiten gegooid, proberen het later wel weer. pup heeft geen intentie om achter de kat aan te gaan. wie weet wat we moeten doen???
Wij hebben ook een oudere kat en willen graag een hond, dus ik lees de adviezen graag mee.
Help!!! sinds een dag een pup van 8 weken, klein ding. 2x zo klein als onze kat van 3. De kat trof, per ongeluk de pup in huis. De pup was aan het eten. maar de kat vind dat eten ook lekker. dus de kat begint te blazen en zette hoge rug op, waarna een snauw en een grote klauw volgt. onze pup in paniek begint ontzettend hard te piepen en janken. kat naar buiten gegooid, proberen het later wel weer. pup heeft geen intentie om achter de kat aan te gaan. wie weet wat we moeten doen???
ik had al 2 katten en ze zijn gewend de hond van mijn moeder,
alleen met deze pup gaat het totaal mis,
de hond doen de katten niks, de pup negeert ze meer
alleen de katten zijn erg geschrokken en werden heel wild toen ze de hond zagen..ze sprongen door de kamer heen en sprongen tegen het glas..niet normaal net of ze egt door het glas wouden springen..zo heb ik mijn katten nog nooit gezien..ik was egt bang..ze leken wel in een shock :(we zijn nu 2 dagen verder maar mijn katten blijven boven zitten, als ik de jongste kat meeneem naar beneden gaat die achter ons liggen op de bank,maar de kat durft de oogjes niet te sluiten,zodra de hond in de buurt komt begint ze te grommen en blazen en zet ze zichh helemaal op..ze moeten er niks van weten..mijn beide katten zie ik niet meer beneden..
wat kan ik hieraan doen??
zin er trucs om de dieren te laten wennen??zodat het goed komt? of gaat het niet werken en moet ik de hond weer wegdoen:(
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Oudere kat & een nieuwe puppy..." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.