Danielle (gast)
Hoi,
Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen. Het gaat om het volgende. Mijn moeder heeft een hond, een Ierse setter van bijna 7 jaar oud. Nu heeft de hond al van pup af aan last van allergieën. Veel jeuk en bulten etc. De hond is getest en blijkt een allergie voor grasmijten te hebben. Sinds een jaar of twee gaat dit beter door eliminatietherapie. Nu, sinds een paar maanden, vertoont de hond 'raar' gedrag. Ze is angstig buiten, durft nergens naartoe. Ze wil eigenlijk alleen maar een rondje om het huis en dan weer naar binnen. Buiten draait ze ook constant rondjes om haar as. Binnen is ze lusteloos en ligt maar een beetje te staren, kan ook ineens midden in de kamer gaan staan en kijken naar niks.
Nu is het zo dat de hond weinig te doen heeft, er wordt te weinig mee gelopen en mijn moeder is niet echt een leider voor de hond. Het is van nature al een onzekere hond.
Ik denk eigenlijk dat een hoop van het gedrag veroorzaakt wordt door stress. Dat de hond behoefte heeft aan leiding, dit niet krijgt en hier heel onzeker en nerveus van wordt. Daar komt misschien verveling bij. Ik kan me voorstellen dat een hond dan bepaald gedrag gaat vertonen om die stress kwijt te raken.
Ze is trouwens helemaal onderzocht, bloedonderzoeken op schildklierproblemen, algemeen bloedbeeld, ontstekingen etc. Alles is in orde.
Ik ben van mening dat de baas consequenter moet gaan handelen, slecht gedrag negeren en meer uitdaging moet geven aan de hond. Maar misschien zit ik er wel helemaal naast. Hoe denken jullie over dit hele verhaal ?
Alvast bedankt voor het lezen en meedenken.


