hoi,
zoals jullie weten hebben we onze hond van 1,5 jaar nu 10 dagen. het is een australian shepherd.
het is een beetje onzekere hond maar dit gaat nu met sprongen vooruit.
hij voelt zich steeds meer thuis,lekker kwispelen en spelen en loopt zelfs buiten ontspannen rond!
we hebben hem wel af en toe zien "happen" bek laag en dan één of meerdere kleine hap bewegingen ( met de tanden) hij gromt niet en hij laat dan van de voren geen signalen van agressie zien ( oren plat, wegkijken,gapen,likken etc)
ik herken dit happen ook niet van andere honden.
volgens mij gebruikt hij dit vroeger bij het veedrijven, het wegjagen van vee?!!
hij heeft dit 2 keer naar een andere hond gedaan, die te dicht bij kwam en 2 keer bij de katten....er gebeurde dan eigenlijk niks omdat hij niet echt bijt.
gisterenavond deed hij dit ineens bij mijn zoon van 15 jaar.
buck lag onder de tafel en mijn zoon wilde hem even aaien, buck was gewoon wakker en hij hapte ineens.wel op de huid maar het deed niet echt pijn.
later lag buck diep te slapen op de bank. mij zoon ging er naast zitten en wilde hem even aaien toen hapte hij weer...echt van "weg jij"
ik dacht mischien is hij geschokken omdat hij sliep? maar toen hij wakker was zei ik "doe het nog eens heel voorzichtig...."
toen deed hij het weer!!!!
ik heb heel boos foei gezegt, buck van de bank gestuurd en hem 5 minuten op de gang gezet. Buck schrok wel van mij en ik weet niet zeker of hij het helemaal snapte wat hij verkeerd deed?
na 5 minuten heb ik buck uit de gang gelaten, hij was heel blij en ik heb hem weer geaaid, ook heb ik mijn zoon buck weer laten aaien.
daana is hij de bench ingegaan om te slapen.
ik ben hier best wel van geschrokken!! dadelijk doet hij dit steeds vaker,dit wil ik ook niet zien bij andere vreemden mensen. ik kan het ook niet goed kan plaatsen waardoor ik het ook niet kan voorkomen?
we hebben nu afgesproken om hem niet meer op de bank toe te laten....rangorde?
hoe moet ik hier verder mee omgaan? was mijn reactie goed? hoe moet je buck voor dit gedrag op een goede manier straffen?
ik hoop dat jullie mij kunnen helpen,
gr mariaa en buckie



3 doggies