Vakantie in Frankrijk met Rottweiler

41 reacties · pagina 1 van 2

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vakantie in Frankrijk met Rottweiler" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Gerry

16 juli 2013, 15:12

miv 1 juli... mag het niet meer !!! kijk bij de franse ambassade lees !!!

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

19 juni 2012, 16:40

Marije, goed dat je het hebt nagevraagd bij de ambassade. Vraag idd of ze je de franse tekst even kunnen mailen, dan heb je altijd het bewijs bij je.
Misschien kan je ook dogsincluded even mailen en hun wijzen op het verschil in de tekst, dan kunnen ze dit aanpassen.
Fijne vakantie gewenst!

marije (gast)

19 juni 2012, 16:31

EN CATEGORIEËNWet nr. 99-5 van 6 januari 1999 in verband met gevaarlijke dieren en zwerfdieren aan de bescherming van de zogenaamde "Wet op de gevaarlijke honden" en het decreet van 27 april 1999, vastgesteld in toepassing van artikel 211-1 code rural en wordt vermeld welke soorten van potentieel gevaarlijke honden, onder voorbehoud van de maatregelen uit hoofde van de artikelen 211-1 tot 211-5 van de Code
classificeren honden wel "gevaarlijk" in twee categorieën categorie 1 honden (zoals gedefinieerd in artikel 211-1 van de Code rural): - Honden geassimileerd door hun morfologische kenmerken te fokken honden American Staffordshire terrier, zonder in te loggen . een stamboek erkend door de minister van Landbouw en Visserij Dergelijke honden kunnen vaak worden genoemd "pitbulls." - Honden kan worden opgenomen door hun morfologische kenmerken te fokken honden Mastiff, zonder deel uit te maken van een boek stamboom erkend door de minister van Landbouw en Visserij. Deze honden worden gewoonlijk "boerbulls." - Honden kan worden opgenomen door hun morfologische kenmerken te fokken honden Tosa, zonder te worden geregistreerd bij een stamboek erkend door de minister van Landbouw en Visserij.
 







Tweede categorie van honden (zoals gedefinieerd in artikel 211-1 van de Code rural)
- Honden American Staffordshire Terrier. - rassen Rottweiler . - De Tosa honden. - Honden geassimileerd door hun morfologische kenmerken honden gefoktRottweiler , zonder dat een deel van een stamboek erkend door de minister van Landbouw en Visserij.

Marije (gast)

19 juni 2012, 14:30

Ik heb nooit gezegd dat een rottweiler zonder papieren niet onder de waak-en verdedigingshonden valt .
Alleen niet in cat. 1 idd wel in cat.2 met de eisen die ze stellen.
Ambassade zegt : rottweiler(rashond), kruisingen van rottweiler en honden die lijken op rottweilers zijn toegestaan,
Mits ze voldoen aan de volgende eisen enz, enz.

En niks doen met jullie advies dat is niet waar wij nemen alles in acht.
Ik krijg vanmiddag nog meer documentatie over het hoe em wat.
Ik leg alles naast elkaar tot het 100% zekeris en uiteindelijk maken
Wij een wel overwogen beslissing of we naar frankrijk gaan of een ander land.
Aangezien wij van frankrijk houden willen we als het kan daarheen met onze dochter en hond.

Dus nee we weten nog niet wat we gaan doen.

S&F.

19 juni 2012, 13:54

Snap niet dat je dan zo perse naar Frankrijk wilt maargoed als je graag een risico neemt dan veel plezier :-)

Lizy en de doggies

19 juni 2012, 13:51

Wat ik me dan afvraag. Waarom zou een rotweiler met stamboom wel onder de waak- en verdedigingshonden vallen als hij een stamboom heeft (en dus met papieren en muilkorf het land in mogen) maar zonder stamboom zou hij dan gewoon het land in mogen zonder aanvullende eisen.

Dan zou je toch altijd een hond zonder stamboom willen hebben O-)

Het lijkt me eerder dat ze of bij groep 1 het woordje rotweiler per ongeluk hebben weggehaald of bij groep 2 het woordje rotweiler zijn vergeten weg te halen.

Hoe dan ook. Ik zou het risico niet willen nemen.

Kim, Roef, Casper+

19 juni 2012, 13:41

Zo volgens mij weet jij al wat je gaat doen en heb je geen vragen meer voor ons, je luisterd toch niet naar de adviezen hier en om nou een welles nietes spelletje over wel of niet raszuiver te gaan spelen is ook een beetje zonde.

Nogmaals je moet zelf weten watje gaat doen je hebt hier goede adviezen gehad maar zoef weet je t kennelijk beter.

Dus hele fijne vakantie voor jouw en je Rottie!
:-)

Wij hoeven geen papier bij je honden te zien, de ambassade in Frankrijk hoogstwaarschijnlijk wel.
Wij willen jou, en vooral je honden behoeden om toch alsnog in de problemen te komen in frankrijk.
Maar het is jou keuze, je kunt wat doen met onze adviezen of niet.

•• Ellun en Evi ••

19 juni 2012, 13:32

" Haar beide ouders hebben een stamboom.
Ik hoef geen stamboom hond om te weten dat ze raszuiver is.
Maar ik weet dat jullie dat graag zien, maar een papiertje zegt niks
Net of al die regels zo gezond zijn voor welke rashond dan ook.
"


Dat kun jij zeggen, maar niet aantonen, dus zekerheid dat ze raszuiver is heb jij misschien wel, maar omdat je het niet kan aantonen, is ze 'officieel' niet raszuiver.
En of jij nou wel of geen papiertje bij je rottweiler wil, moet je zelf weten.. Daar valt je hier ook niemand over aan, er wordt alleen gezegd dat het niet is aan te tonen dat ze raszuiver is, omdat ze geen stamboom heeft...
In dit geval was een wel papiertje handig(er) geweest! ;-)

B met D&A†

19 juni 2012, 13:28

Als je het allemaal al weet waarom stel je hier dan uberhaupt nog vragen???

Marije (gast)

19 juni 2012, 13:27

Haar beide ouders hebben een stamboom.
Ik hoef geen stamboom hond om te weten dat ze raszuiver is.
Maar ik weet dat jullie dat graag zien, maar een papiertje zegt niks
Net of al die regels zo gezond zijn voor welke rashond dan ook.

Bianca, doe eens normaal! Lees de regels op de site van de ambassade eens goed!
Misschien moet je ze zelf eens bellen. Als je geen onderxoek doet hou dan lekker je
Mond zou ik zeggen.
Jij gaat af op de regel waar rottweiler tussen staat, terwijl ik zelf de ambassade aan de telefoon heb
Gehad.
Regels zijn regels, maar regels veranderen wel eens.

" Honden zonder stamboom kunnen heel goed raszuiver zijn hoor..
Soms vragen mensen geen stamboom aan voor pus terwijl ouders dat wel hebben, omdat ze zich niet aan regels gehouden hebben

Dan nog kan je niet met zekerheid zeggen dat de hond raszuiver is... Zonder stamboom is die zekerheid er gewoon niet.

Mijn ouders hebben vroeger een nest gedaan met hun rottweilers met stamboom. Geteste honden maar ze was te vroeg gedekt en er waren geen shows gelopen.

Die rottie pups waren dus duidelijk raszuiver vertoonde ook alle kenmerken van een rottweiler.
Dus ik vind het nergens op slaan om te zeggen dat die pups niet raszuiver zijn "


We zeggen niet dat die rottweilers onzuiver zijn. We zeggen alleen dat je niet met 100% garantie kunt aantonen dat ze dat wel zijn.

B met D&A†

19 juni 2012, 13:25

Dan alsnog.....waarom valt jouw hond niet in cat. 1?

Anoniem (gast)

19 juni 2012, 13:24

" Honden zonder stamboom kunnen heel goed raszuiver zijn hoor..
Soms vragen mensen geen stamboom aan voor pus terwijl ouders dat wel hebben, omdat ze zich niet aan regels gehouden hebben

Dan nog kan je niet met zekerheid zeggen dat de hond raszuiver is... Zonder stamboom is die zekerheid er gewoon niet. "


Mijn ouders hebben vroeger een nest gedaan met hun rottweilers met stamboom. Geteste honden maar ze was te vroeg gedekt en er waren geen shows gelopen.

Die rottie pups waren dus duidelijk raszuiver vertoonde ook alle kenmerken van een rottweiler.
Dus ik vind het nergens op slaan om te zeggen dat die pups niet raszuiver zijn

•• Ellun en Evi ••

19 juni 2012, 13:20

" Honden zonder stamboom kunnen heel goed raszuiver zijn hoor..
Soms vragen mensen geen stamboom aan voor pus terwijl ouders dat wel hebben, omdat ze zich niet aan regels gehouden hebben "


Dan nog kan je niet met zekerheid zeggen dat de hond raszuiver is... Zonder stamboom is die zekerheid er gewoon niet.

Anoniem (gast)

19 juni 2012, 13:18

" Zoek het lekker uit joh.
Neem je "rottweiler" lekker mee!

En ze is niet raszuiver want ze heeft geen stamboom.

En waarom valt ze niet in cat. 1?
Ze lijkt toch op een rottweiler en heeft geen stamboom. "



Honden zonder stamboom kunnen heel goed raszuiver zijn hoor..
Soms vragen mensen geen stamboom aan voor pus terwijl ouders dat wel hebben, omdat ze zich niet aan regels gehouden hebben

Anoniem (gast)

19 juni 2012, 13:18

" Zoek het lekker uit joh.
Neem je "rottweiler" lekker mee!

En ze is niet raszuiver want ze heeft geen stamboom.

En waarom valt ze niet in cat. 1?
Ze lijkt toch op een rottweiler en heeft geen stamboom. "



Honden zonder stamboom kunnen heel goed raszuiver zijn hoor..
Soms vragen mensen geen stamboom aan voor pus terwijl ouders dat wel hebben, omdat ze zich niet aan regels gehouden hebben

Kim, Roef, Casper+

19 juni 2012, 13:08

Een hond is nooit met zekerheid raszuiver te noemen zonder stamboom.

Je moet t zelf weten... Mijn peetoom is ook met 2 Engelse staffords Nasr Frankrijk geweest... Die hebben dan wel papieren masr goed t ou niet moeten kunnen... Zij zitten achter in een busje in een bench en zijn iig niet zichtbaar van buitenaf.

" Bianca, ik spreek mij zelf niet tegen! Ze is raszuiver alleen omdat ze kleim en smal van stuk is
Is ze niet opvallend een rottweiler.

Nogmaals de rottweiler behoord niet tot cat. 1 even lezen aub.


"


Zou je kunnen vertellen wat haar dan raszuiver maakt als ze geen stamboom heeft.
Want als ze klein en smal is, lijkt ze me geen raszuivere rottweiler. Die zijn groot en breed..

Ik hoop inderdaad dat het maar fabeltjes zijn, maar toch loopt het in Frankrijk heel erg verkeerd ! Zo zitten er hier in België honden in het asiel die daar weg moesten omdat ze anders werden afgemaakt. En neen, die honden zijn niet agressief, hebben toevallig het verkeerde uiterlijk volgens de heren wetgevers in Frankrijk. Heel erg vind ik dat, maak me er altijd druk om ! Regels zijn regels....denk dat ze zich in Frankrijk ook beter met andere dingen bezighouden O-)

Net de reden dat ik zelfs met mijn Golden Frankrijk mijd als de pest. Zo'n hondonvriendelijk land, daar besteed ik mijn vakantie dus zeker niet O-)

Dat gezegd, hoop ik dat jou lieve Rottie gewoon mee kan !!

B met D&A†

19 juni 2012, 13:06

Zoek het lekker uit joh.
Neem je "rottweiler" lekker mee!

En ze is niet raszuiver want ze heeft geen stamboom.

En waarom valt ze niet in cat. 1?
Ze lijkt toch op een rottweiler en heeft geen stamboom.

Marije (gast)

19 juni 2012, 13:01

Bianca, ik spreek mij zelf niet tegen! Ze is raszuiver alleen omdat ze kleim en smal van stuk is
Is ze niet opvallend een rottweiler.

Nogmaals de rottweiler behoord niet tot cat. 1 even lezen aub.


B met D&A†

19 juni 2012, 12:55

Je spreekt jezelf nogal ernstig tegen.

1. Mijn rottie heeft geen stamboom, maar is wel 100% raszuiver.
2. Onze rottweiler word in nederland niet altijd voor een volle rottweiler aangezien,
Omdat ze klein en smal is.


Het gaat er dus om dat je hond het uiterlijk van rottweiler heeft.
Dan word je niet toegelaten. Denk je nou echt dat ze op de grens een papiertje accepteren van de ambassade dat jou "rottweiler" een uitzondering is.
Ze hebben de hond niet eens gezien.

Nogmaals:
1. De eerste categorie van aanvalshonden of waakhonden betreft honden die niet staan ingeschreven in een erkend stamboek, en die qua lichaamsbouw lijken op de rassen Staffordshire terriër, American Staffordshire terriër (“pit-bulls”), Mastiff, Rottweiler en Tosa. Het is verboden deze honden mee te nemen voor een verblijf in Frankrijk of ze mee te nemen op doorreis in Frankrijk

Marije (gast)

19 juni 2012, 12:38

@ veronique, ik krijg het zwart op wit van de ambassade! Het lijkt mij dat dat
Genoeg "bewijs" is dat ze frankrijk in mag.
En honden worden daar echt niet zomaar afgemaakt! Dat zijn echt fabeltjes
Als haar inentingen goed zijn hoeft zo ook niet in quarantaine.
Ze hebben het telefonisch haarfijn uitgelegd en sturen mij schriftelijk bewijs.

Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandygoedgekeurde fokker

19 juni 2012, 12:22

" Dit word ook gedaan, gelukkig!
Maar ik durf dit wel aan. Zeker omdat wij een zeer opgevoede hond hebben :p



???

En wat als je geweigerd wordt of halverwege wordt teruggestuurd? Wij hebben nl inenting controle in Frankrijk gehad en ik heb een labrador? Ze controleren echt! "



Tja, als je hond er echt niet in mag, wordt hij in beslag genomen en moet hij in quarantaine of wordt hij afgemaakt!

Ik zou dat risico niet willen lopen, wij zijn beide keren in Frankrijk ook gecontroleerd. Moest zelfs de stamboom papieren laten zien wat voor ras het was.

Dus zonder zwart op wit, zou ik een rottweiler echt niet meenemen naar frankrijk.

Anoniem (gast)

19 juni 2012, 12:21




De info hebben ze van de ambassade, daar staat duidelijk in dat de hond een stamboom MOET hebben om binnen te mogen.

De tekst is namelijk precies het zelfde alleen rottweiler staat er toevallig niet tussen.


Het lijkt mij als op de site van de franse ambassade in nederland zowel op de site van de franse ambassade
De rottweiler er niet tussen staat dit toch de juiste informatie is?
Dan moet dogsincluded hun site up to date brengen.

@kim en casper, enting controle geld voor iedere hond ook al heb je een pekinees!
Lijkt mij meer dan logisch dat er cotroles worden uitgevoerd! Als ik zwart op wit heb dat
Mijn hond frankrijk in mag wat is dan het probleem?



•• Ellun en Evi ••

19 juni 2012, 11:55

"
De tekst is namelijk precies het zelfde alleen rottweiler staat er toevallig niet tussen. "


Dat is dan wel van belang als het, zoals in dit geval, om een rottweiler gaat..


Maar als je van de ambassade bericht hebt gehad dat het goed is, dan heb je het toch zwart op wit staan?!

Babiche&Lilly Djunky

19 juni 2012, 11:42

hoi marije..
als je gewoon goed voorbereid bent is er niks aan de hand.
Mijn zus gaat ieder jaar met haar bull terriër naar frankrijk en heeft daar nooit problemen mee gehad.
Ze heeft wel een muilkorf bij d'r maar die gebruikt ze niet.
Ze zit in een huisje in frankrijk en als ze over de camping lopen heeft hij een Gentle leader om.
dus gewoon goed voorbereiden en dan kan je lekker op vakantie.
Fijne Vakantie
Groetjes en pootje van hier

Kim, Roef, Casper+

19 juni 2012, 11:35

" Dit word ook gedaan, gelukkig!
Maar ik durf dit wel aan. Zeker omdat wij een zeer opgevoede hond hebben :p

"


???

En wat als je geweigerd wordt of halverwege wordt teruggestuurd? Wij hebben nl inenting controle in Frankrijk gehad en ik heb een labrador? Ze controleren echt!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vakantie in Frankrijk met Rottweiler" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^