Vaak lees ik hier dat je de hond positief moet benaderen en positief gedrag juist moet belonen en negatief gedrag negeren.
Dan vraag ik me af:
Hoe voedt het moederdier zijn jongen op? Hoe corrigeren honden elkaar onderling?
Regelmatig heb ik gezien dat een teefje haar jongen corrigeert bij ongewenst gedrag.
Ik vind het moeilijk om onze hond te corrigeren. Wat is de juiste methode?
Voorbeeld: Remy mag niet in de bank. Maar als ze de kans krijgt gaat ze toch stiekem in de bank. Als we weg zijn leg ik stoelen in de bank zodat ze er niet op kan. Ben ik beneden dan blijft ze meestal uit de bank. Ben ik in de keuken of boven, dan ziet ze haar kans en gaat lekker languit in de bank liggen. Hoort ze me aankomen, dan gaat ze er zelf gauw uit. Ligt ze lekker te slapen en ik betrap haar..... Dan grom ik naar haar en zeg hard 'foei'. Dan gaat ze de bank uit en gaat op haar eigen slaapplaats liggen. Maar ze doet het de volgende keer zo weer.
Het is niet zo dat ik haar fysiek wil corrigeren door te slaan. Zeker niet. Ik sla me hond niet. Maar wel door haar bijv. in haar nekvel te pakken. Maar hier op HP staat men daar afwijzend tegenover. Dat snap ik niet helemaal. Ik zou graag jullie mening willen lezen hoe je je hond corrigeert en waarom je dat zo doet.
Ik bedoel dit bovenstaande niet lelijk maar lees graag andermans ervaringen en tips om er voordeel mee te doen voor de hond!



3 doggies


)











