Inenten wel of niet?

34 reacties

Goldendelerious

11 juni 2012, 14:18 3 doggies

" Veel dierenartsen weten niet wat de bijwerkingen en/of gevolgen kunnen zijn van inenten. Dierenartsen die dit wel weten en alsnog steevast volhouden dat elk jaar enten nodig is, die zouden in mijn ogen eens moeten nadenken over eventuele bijscholing op dit gebied. Veel dierenartspraktijken hebben hun entschema al aangepast (naar bijvoorbeeld elke 3 jaar) maar ook dit is niet nodig.

)

Mijn eigen noot:
Ooit aan mijn dierenarts gevraagd of hun ook titeren, en ja dat doen ze. Wat kost het? Nou, ik schrok mij een hoedje. Dus dat doen we maar niet.
Ik deed vroeger mijn honden altijd enten tot een jaar of 3, daarna niet meer tot hun dood.
DJ is nu 3 jaar en Sophietje is 4, en heb dus nu ook besloten om hen niet meer te laten enten.
Wij gaan trouwens nooit naar het buitenland en ze gaan nooit naar een pension, want anders zou het een ander verhaal zijn.
Het is mijn eigen beslissing en ik vind dat ieder dat voor zichzelf moet uitmaken wat je wilt doen. "

Gebruikt jouw DA dan ook de VacciCheck? Als volgens de Golden Standard wordt getiterd, dan wordt het bloed naar een lab gestuurd en ja, dat is behoorlijk kostbaar. De VacciCheck correleert prima met de Golden Standard en is stukken goedkoper. Gemiddeld betaal ik voor een titerbepaling € 55,00 en op speciale titerdagen is dat zelfs goedkoper.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Inenten wel of niet?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Goldendelerious

11 juni 2012, 17:13 3 doggies

"

Mag ik vragen wat een enting bij jouw DA kost? Ik doe niet titteren, maar gewoon inenten omdat het titteren 59,50 per hond kost en de inenting kost 36,50 per hond. Daar komt ook bij kijken dat er hier nogal veel open veld is, en ontzettend veel mensen met honden, dus maar trouw laten enten. Heb dan ook nog nooit problemen gehad met entingen.... "

Ik ben zeker meer dan € 55,00 kwijt aan vaccinaties. Trouw laten enten omwille van de 'hoge kosten' van het titeren, is dan ook een foutieve gedachtengang. Dan heb je de functie van de titerbepaling niet helemaal begrepen.;-)
Titerbepaling hoeft niet jaarlijks bij volwassen honden. Driejaarlijks is voldoende...

Goldendelerious

11 juni 2012, 17:17

"
Dat is te doen, de DA van mij vertelde dat het 250 euro zou kosten. en dat doe ik dus echt niet, dat snap je wel. Heb net (in 10 maanden tijd) al een boel aan Sophietje gegeven, dus eh.....voorlopig wil ik er niets meer bij hebben! "

Maar was dit de VacciCheck? Jouw DA heeft je vast de Golden Standard test aangeboden. Zo niet, dan zou ik zoeken naar een dierenarts die normale prijzen voor een VacciCheck hanteert. ;-)

Goldendelerious

gewijzigd 11 juni 2012, 19:41 3 doggies

Jouw keuze tot niet vaccineren van jouw volwassen honden ten opzichte van titeren is ook verstandig, hoor. ;-)

Goldendelerious

11 juni 2012, 20:32

" Heb jij enig idee of de VacciCheck ook geldig is om naar het buitenland te gaan,zoals op het vliegveld waar het echt gecontroleerd wordt? Of naar een hondenschool? "

De VacciCheck is niet geldig voor het buitenland of andere kynologische doeleinden. Als je de grens over moet, zou ik een geldige 3-jarige Rabies vaccinatie laten zetten. Er zijn hondenscholen die meegaan in het nog verder op maat vaccineren en titerbepaling accepteren. Op wedstrijdniveau wordt titerbepaling nog niet geaccepteerd, alhoewel je bij indiening via Raad van Beheer eventueel uitzondering zou kunnen krijgen voor hondenrassen waarbij auto-immune aandoeningen een rol spelen. ':-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Inenten wel of niet?" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^