Vers vlees deel 13 - vragen en informatie over Barf, NRV en KVV

963 reacties

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 11:37 3 doggies

ik wil eens gaan informeren over barf :-)
dit omdat er in onze KVV te veel pens zit en een slechte calcium-fosfor-verhouding. Fennah gaat redelijk plat van al die pens :S
Nu had ik verschillende opties
- andere KVV: maar dan betaal je bijna €4 per rol voor een goede KVV en dat kunnen wij spijtig genoeg niet betalen (we zitten aan een budget van om en bij de €2 per rol van 1kg)
- hoogwaardige brokken: daarbij dacht ik aan dog lovers gold omdat ik die qua prijs/kwaliteit goed vind en die in de buurt kan kopen MAAR dan gaan we weer naar brokken en daar kan de winderigheid mee terug komen :S
- BARF/NRV: dan weten we 100% zelf wat we geven, MAAR dan vraag ik mij weer af hoe het zit met vit. B-complex,  D3, A,... en met de andere spoorellementen en vitaminen. Zitten die allemaal in die karkassen en organen?

Het meeste neig ik naar de BARF, maar dan vraag ik mij af hoe het zit qua budget? Waar we het kunnen halen? Hoe een weekmenu voor beide meiden er moet uitzien want ik snap de theorie maar het omzetten in de praktijk is andere koude pap?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers vlees deel 13 - vragen en informatie over Barf, NRV en KVV" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 11:47 3 doggies

" Denk dat je het dan niet gaat redden met je budget van 2 euro de kilo :'( zowel niet voor KVV als Barf "

bij tammenga lukt dit en onze oude KVV ook :S

ik wil niet als de gierige pin overkomen maar heb het op men eigen topic ook even uitgelegd.
Wij hebben maar 1 loon en moeten een evenwicht hebben in al onze kosten. We kunnen ze nu het beste en het duurste geven maar dan kunnen we geen dierenartskosten betalen, niet sparen om zo snel mogelijk een huis met tuin te kopen,... ik wil niet besparen op mijn honden maar ze het duurste geven (zie dan zo €4.5 voor 1kg KVV passeren) kunnen we ook niet.
we zitten met een budget van €75 à €100/maand. Kunnen we hiermee niet barfen?

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 12:12 3 doggies

" Ik weet niet hoeveel je per dag nodig hebt, ligt ook aan hoeveel je honden eten...

Ik heb 4 kleine hondjes...

Met z'n viertjes eten ze totaal 650 gram per dag..

Ik heb wisselende merken, dus Lotgering, Alaska, Tinlo, Carnibest, Tammenga, Kiezebrink, Darf Eco en All Animal...

Dan zit ik op zo een 70 euro per maand...

Als ik alleen Lotgering zou voeren bijvoorbeeld dan zou ik wel goedkoper zijn ... Als ik goedkope merken (Lotgering, Smuldier en Tammenga) zou voeren dan zou ik het voor rond de 50 euro per maand ook kunnen doen...

Maar als het financieel haalbaar is zou ik altijd aanraden ook kwaliteitsmerken te nemen om mee af te wisselen... "

ze eten allebei 600gr/dag omdat Fennah veel energie verbrandt en Larah weinig. Na heel wat voederen op het oog is het gelukt ze met deze verhouding op een mooi gewicht te houden :-)

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 12:27 3 doggies

" Ben ook wel benieuwd wat jou oude KVV dan is onder de 2 euro "

is een huismerk van de winkel waar wij het halen. Larah doet het er héél goed op maar Fennah niet. Zij is blijkbaar gevoelig voor pens en gaat daarvan plat. Ook ben ik niet tevreden over de calcium-fosfor-verhouding en gebruiken ze calcium. De spier - orgaan - bot verhoudingen zijn ook niet goed.
Daarom wil ik overstappen naar een andere KVV of gaan barfen, maar ben nog volledig aan het orriënteren met de bijkomende vragen als gevolg.

Ik voel me nu wel redelijk slecht omdat ik precies overkom alsof ik op mijn honden bespaar en geen geld wil uitgeven aan goed voeder. Maar het is niet van niet willen maar van niet kunnen, wij kunnen echt niet meer dan €100/maand uitgeven aan hun eten. Dat zal pas kunnen als ik afgestudeerd ben en werk heb. Dan gaat hun budget voor eten zeker omhoog! Maar nu moeten we roeien met de riemen die we hebben.

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 12:34 3 doggies

" Jana dat zeg of denk ik helemaal niet hoor  :-D "

je zegt het idd niet (denken kan ik niet horen haha) :p maar het is persoonlijk niet zo'n leuk gevoel om ze niet het beste te kunnen geven, snap je?

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 12:37 3 doggies

" Met 600 gram per dag kun je makkelijk barfen hoor voor dat geld. Je moet dan wel een grote vriezer hebben, zodat je in 1x veel kunt bestellen. Barf is veel goedkoper dan (kwalitatieve) KVV en nog beter ook omdat het ongemalen is. Het is wel minder makkelijk dan KVV. Bij Barf koop je in kilo's en soms heb je maar 100 gram van iets nodig, dus dan moet je wel zagen/snijden/verdelen. Als je voldoende afwisselt, krijg je hond alles binnen. Uiteraard kun je dingen bijgeven zoals ei, groente, fruit, yoghurt e.d..

Er zijn veel bestelsites waar je vlees kunt bestellen. Bijvoorbeeld Lupa of Richard Vers Voeding. Soms kun je op Barfplaats (forum voor vers vlees) meebestellen met groepsbestellingen. Een menu kan ik zo voor je maken.
"
Ik ga me inderdaad eens oriënteren in bestelplaatsen want het zelf gaan halen zou NOG toffer zijn :-D maar anders bestellen we via site en hier zijn genoeg barfers (+ op het barforum) om te bestellen. We hebben nu twee diepvriezen waar 36 rollen KVV net inpassen. Ik vrees dat dit te klein is voor een maand barf??

Heb al wat uitgerekend en voor 600gr barf per dag heb ik 420gr spier, 60gr orgaan, 60gr bot en 60gr overig (groenten, noten,...) nodig :-) dit x2 voor beide hondjes eten te geven
dit omzetten naar een weekmenu lukt me niet zo goed :S
dus het zou wel handig zijn als ik een voorbeeldje krijg idd (als je dat ziet zitten he!)

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 12:39 3 doggies

" Ik zeg alleen dat ik vrees dat je het met 2 euro niet red, zeker in Belgie.
Daar liggen de prijzen een stuk hoger als in Nederland
En dat heeft niet te maken of jij wel of niets goed voor je honden zou willen of kunnen zorgen. "

inderdaad, heb ik al gemerkt dat België duurder is -_-' maar we kunnen wel naar Baarle Nassau, Tilburg, Eindhoven ed. rijden want ik woon in turnhout :-)

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 13:11 3 doggies

" Als je in Turnhout woont, zou ik naar Lupa gaan (Budel, Boord-Brabant, NL). Je kunt het ook laten bezorgen denk ik. Moet je wel voor 125 euro bestellen (dat zal voor 3-4 maanden zijn). Dan heb je een grote vriezer nodig, met 4-5 laden of een grote vrieskist. Als je het afhaalt, kun je natuurlijk minder meenemen. Maar dan moet je wel elke maand gaan (kost ook benzine natuurlijk).

Spiervlees is idd behoorlijk duur, maar je kunt weer compenseren met goedkoop vleesbot en orgaanvlees. "
ik bekijk Lupa eens ;-)

Hier hebben we nu 2 diepvrieskastjes en uitbreiden is niet meer mogelijk :S

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 14:37 3 doggies

" Voorbeelden Barfmenu:

Menu 1: 4 dagen vleesbot + orgaanvlees + groente & bijproducten en 3 dagen vleesbot + spiervlees

Menu 2: elke dag vleesbot, orgaanvlees, spiervlees en groente- & bijproducten

?Vleesbot: botten van gevogelte of kleine dieren (nekken, bout/poot, karkas, rugstuk), eventueel nek/rib van lam/jonge geit (voor gevorderde barfers)
?Orgaanvlees: 2x pens, 1x hart, 1x lever/nier
?Spiervlees: geitenvlees, rundvlees, gehakt, lamsvlees, eendenvlees, kipfilet, zalmmoot, etc.
?Bijproducten: ei, zalmolie, yoghurt, noten (extra bijgeven mag)
?Vis: hele vis of zalmkop kun je 1x per als volledige maaltijd geven, of 2x per week een beetje vis als extraatje geven (bijvoorbeeld 2x per week een klein sardientje extra)of visfilet als spiervlees geven

Barfmenu 1: 600 gram

40% vleesbot, 20% orgaanvlees (10% pens), 30% spiervlees, 10% groente- en bijproducten.

4 dagen 250 gram vleesbot + 200 gram orgaanvlees (2x pens, 1x hart, 1x lever/nier) + 100 gram groente/bijproduct
3 dagen 250 gram vleesbot + 400 gram spiervlees

Maandag: 250 gram kipkarkas + 200 gram lamspens + 100 gram groente
Dinsdag: 250 gram eendennekken + 400 gram geitenvlees
Woensdag: 250 gram eendenrugstuk + 200 gram eendenhart + 100 gram ei + wat noten
Donderdag: 250 gram kippenbout + 400 gram rundvlees
Vrijdag: 250 gram parelhoenkarkas + 200 gram geitenpens + 100 gram groente
Zaterdag: 250 gram kippenpoten + 400 gram kipgehakt of zalmmoot
Zondag: 250 gram lamsnek + 100 gram geitenlever/100 gram lamsnier + 100 gram ei of klein visje/zalmolie

Barfmenu 2: 600 gram

40% vleesbot, 20% orgaanvlees (10% pens), 30% spiervlees, 10% groente- en bijproducten.

7 dagen 250 gram vleesbot, 120 gram orgaanvlees, 180 gram spiervlees en 50 gram groente & bijproducten.

Maandag: 250 gram kipkarkas + 150 gram lamspens + 180 gram rundergehakt + 50 gram groente
Dinsdag: 250 gram eendennekken + 100 gram eendenhart + 180 gram geitenvlees + 1 ei (100 gram)
Woensdag: 250 gram eendenrugstuk + 150 gram geitenpens + 180 gram zalmmoot Donderdag: 250 gram kippenbout + 100 gram geitenlever + 180 gram rundvlees + 50 gram groente
Vrijdag: 250 gram parelhoenkarkas + 150 gram lamspens + 180 gram kipgehakt + 1 sardine en wat noten
Zaterdag: 250 gram kippenpoten + 100 gram runderhart + 180 gram lamsvlees + 1 ei (100 gram)
Zondag: 250 gram lamsnek + 100 gram lamsnier + 180 gram spiervlees

Wat je precies voor diersoorten geeft, is afhankelijk van wat je kunt krijgen, de prijzen en wat je honden lekker vinden. Het aantal grammen zul je nog over de honden moeten verdelen.
"

Dit is echt duidelijk, bedankt!! Ik zet het allemaal even op een word-documentje, slaag het op en bekijk het eens samen met een bestellijst als ik mijn bestelsite heb gevonden. Het kan zijn dat onze vertrouwelijke winkel ook barf-producten verkoopt, maar moet nog wachten op een antwoord ;-)

BEDANKT!

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 14:39 3 doggies

" Je kunt ook nog een NRV-menu aanhouden:

40% vleesbot
40% spiervlees
20% orgaanvlees

4 dagen vleesbot + orgaanvlees
3 dagen spiervlees

Of:

1 pensdag
1 visdag
3 dagen vleesbot + orgaanvlees
2 dagen spiervlees

Of:

1 visdag
4 dagen vleesbot + orgaanvlees
2 dagen spiervlees

Groente en bijproducten worden niet in het menu berekend en kun je extra bijgeven. "

hebben ze groentes nodig voor bepaalde vitaminen of weerstandsopbouw?

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 14:40 3 doggies

ik had inderdaad wel graag een pensdagje ingelast, zodat de pens niet over meerdere maaltijden verdeelt is en Fennah dus ook genoeg pens-vrije maaltijden heeft. Dan bekijk ik hoe haar ontlasting is na zo'n pensdag :-)

En een visdag lijkt me ook leuk :-)

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 15:17 3 doggies

" Groente en bijproducten worden niet in het menu berekend en kun je extra bijgeven.
hebben ze groentes nodig voor bepaalde vitaminen of weerstandsopbouw?
Ik mag hopen van niet O-)

De meningen zijn daarover verschillend, mensen die barfen geloven dat hun hond de groentes wel nodig hebben, mensen die NRVen weer niet.

Ik heb een hond die geen groentes eet, al sinds Oktober 2011 eet ze vlees zonder groentes, kvv met groentes at ze namelijk ook niet. Ik heb niet het idee dat ze vitamines mist. "
ok bedankt, nu eten ze ook al een tijdje geen groenten en merk ook geen vitaminentekort eigenlijk :-)

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 17:19 3 doggies

" ik had inderdaad wel graag een pensdagje ingelast, zodat de pens niet over meerdere maaltijden verdeelt is en Fennah dus ook genoeg pens-vrije maaltijden heeft. Dan bekijk ik hoe haar ontlasting is na zo'n pensdag :-)

En een visdag lijkt me ook leuk :-)
Je kan vragen bij een viswinkel/kraam of zij vissenkoppen hebben en of jij die mag hebben, voor hen is het afval dus grote kans dat je het gratis of voor een klein prijsje meekrijgt. 
Wij kunnen bij onze visboer gratis vissenkoppen ophalen dus dat krijgt ze 2 dagen bij haar kvv omdat ze het niet lust zonder vlees.

Je mag vis 1x per week als volledige maaltijd geven, dus of je geeft gewoon 1x 600g vis of je verdeeld de vis over de week. Als je gewoon koppen kan overnemen kom je gelijk wat goedkoper uit en heb je dus meer te besteden aan de rest. :-D "
hee, dat wist ik niet! Eens bij de vissenboer op de markt vragen dan :p en dan vooral van zalm, makreel, sardientjes,... 
zijn er vissoorten van bij de visboer die ze absoluut NIET mogen hebben? 
zo'n kop vervangt dan een hele maaltijd, dus ze moeten voor ongeveer 600gr / hond hebben. Hoeveel weegt zo'n kop haha

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 17:21 3 doggies

" Een gezonde hond heeft dit niet nodig. Bij verminderde weerstand kan een hond uit gepureerde groente wel vitaminen halen. Dit is dus soms wel handig om te geven voor extra vitaminen. Als je hond bijvoorbeeld ziek is. Sommige NRV-ers geven wel groente, anderen niet. Ik geef af en toe een groentemix, buiten het menu om. En 3x per week een eitje. In pens zit ook veel vitaminen en mineralen, zeker van dieren die veel gras eten (lam/schaap, geit of biologisch rund).

Bij sommige honden wordt de ontlasting steviger/beter als ze groenten krijgen, i.v.m. de extra vezels.

Dit is een NRV-menu van Bodhi:

Maandag: 500 gram pens (van lam of geit)
Dinsdag: 350 gram eendennekken + 150 gram runderhart
Woensdag: 500 gram geitenvlees
Donderdag: 500 gram vis (bijvoorbeeld hele haring)
Vrijdag: 350 gram parelhoenkarkas + 100 gram lamslever + 50 gram konijnennier
Zaterdag: 500 gram rundvlees
Zondag: 350 gram kippenbouten + 150 gram eendenhart

Soms geef ik ook wel eens voor 2 dagen hele kip, hele parelhoen of een halve eend. Dit is vleesbot met spiervlees (filet). Hier geef ik dan extra orgaanvlees bij; pens of hart. Dan krijg je een beetje het 'prooidier voeren'-idee van NRV.

Je kunt qua diersoorten zoveel mogelijk varieren als je wilt. Mensen met een krap budget varieren gewoon iets minder of varieren alleen met goedkoop vlees.

Het basis-idee is om de hond in ieder geval 4 diersoorten in de 2-3 weken te geven. Vleesbot van minimaal 2 dieren, spiervlees van 4 dieren en het orgaanvlees ook regelmatig varieren (bijvoorbeeld ene keer runderhart en de andere keer lamshart of eendenhart). "

ik begin het allemaal te snappen!
Wat zijn zowat de goedkope vlezen? Rund, kip, geit, schaap?

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 17:26 3 doggies

" Vis wat ze niet mogen is bewerkte vis, gezout/gepekeld weet ik veel wat ze er mee doen O-)
Zalmkoppen kunnen behoorlijk zwaar zijn, heb van mijn visboer elke keer grote tot 750gram, de kleinste was alsnog 630gram dacht ik O-)
Ik moet trouwens wel voor mijn koppen betalen maar krijg ze dan ook gelijk compleet met graat en staart dus enkel de filet er af. Kost dan 80cent voor iets meer dan een kilo zalm :-D "

amai, dat is heel goedkoop! Dat geeft meteen wat ruimte voor de andere dagen ;-)
Dus ze mogen een vis waar de filet van af is maar enkel nog een staart, graat en kop aan is? Ziet er wel vies uit maar ok :p en die ogen enzo, dat mag allemaal naar binnen gesmikkeld worden??

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 17:33 3 doggies

" Ja ze mogen vis waar de filet af is, hier twijfel ik nog of ik er vlees bij zou geven. Ik zou het eens moeten proberen maar tot nu toe stapelen de graten zich gewoon lekker op haha.
Ogen, hersens, kieuwen alles kan gegeten worden.

http://www.hondenpage.com/foto/foto/205741.jpg "

ahja, veel "vlees" zit daar niet in :p maar wel veel vitaminen en omega's etc denk ik :-) goed voor de vacht enzo!

Maar dat ziet er wel een beetje walgelijk uit haha xD dat te bedenken dat ik geen tuin heb en het binnen allemaal opgegeten moet worden, bah haha :p gelukkig kunnen ze bij goed weer lekker op het terras alles opsmikkelen, hopelijk eten ze mijn konijnen dan niet mee op haha :p
Maar ze gaan het wel super lekker vinden denk ik! Het zou leuk zijn als ik ze dit kan geven dus ik zit er nu echt veel over te lezen in de hoop het binnenkort ook te kunnen geven :-D

Alleen ons diepvriesprobleem nog he :S we hebben twee diepvrieskastjes waarvan wij zelf maar 2 schuiven gebruiken en al de rest voor de honden is. In totaal passen er nu +/-36rollen KVV in...

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 17:42 3 doggies

" Ik geef va vis vooral vette vis, bijvoorbeeld: zalmfilet, hele haring en sardines en zalmkoppen.
Zalmkoppen zijn idd best goedkoop. Hele haring rond de 3 euro per kilo. Soms geef ik een blikje sardines van 40 cent per blikje. Ik heb hier nog niet echt gekeken bij een visboer. Hier fileren ze niet echt op de markt, ze krijgen alles aangeleverd. Maar je kunt het altijd proberen bij jou in de buurt.
Hetzelfde geldt voor slagers; wellicht dat er altijd dingen worden weggegooid (snippers of zo). Soms kun je het voor een habbekrats meenemen. Bij sommige slachthuizen ook. "

zou ik daar ook kippennekken enzo kunnen kopen denk je, bij de slager?

Ben aan het denken om na deze KVV-lading over te gaan naar tammenga maar wel met een vis-dag, pens-dag en eventueel een dag met volledige kwartel of dergelijke. Zo kunnen we alles toch in de vriezer steken en krijgen ze lekker vers. Ik vrees alleen dat een maand barf niet in mijn vriezer past :S :S

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 18:45 3 doggies

" 600 Gram per dag is zo'n 18 kilo per maand. Zou dat niet lukken? Het vlees is niet allemaal netjes rechthoekig verpakt, maar als er nu 36 kilo in kan, zou 18 kilo wellicht lukken. En mocht je nog wat in de buurt kunnen krijgen, dan kun je dit wekelijks halen. Op de markt staan soms kippenboeren die ook redelijk goedkoop kippenbouten of kippenpoten aanbieden en soms ook hartjes.

Of denken aan een extra (tweedehands) vriezertje...?

Bij sommige slagers kun je kippennekken kopen of ander assortiment voor vers vlees. Ik weet niet of slagers in Belgie dat doen. Hier in NL meestal ook niet hoor, maar sommige slagers wel. Het ligt eraan of er nog zelf wordt geslacht of dat ze contact hebben met slachterijen en het willen meebestellen voor je. Islamitische slagers zijn meestal behulpzaam. Zij eten zelf ook wat meer 'aparte' dingen (veel met geit en lam), waar je soms via hen aan kan komen. En wellicht zijn er boeren te benaderen. Dat is wel veel werk, maar soms kun je zo goedkoop aan dingen komen. "

dat is 18kg *2 he, twee honden :p = 36 kilo in willekeurige vormen, vrees er een beetje voor :S
En nog een diepvries erbij kan niet, we hebben voor de KVV als speciaal eentje extra gekocht en hebben geen plaats meer in de berging voor nog eentje spijtig genoeg :S anders stond die er meteen en haalde ik alle barf-spullen in huis :-)

ik studeer agro- en biotechnologie, ken dus heel wat boeren, ik kan enkele van hen zeker eens vragen! :-D
misschien ook eens zoeken naar een slachthuis hier in de buurt en rond vragen bij de visboer, slager, islam-slager,... :-)

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 18:55 3 doggies

" O, dus je geeft 2x600 gram per dag? O ja, dan heb je wat meer kilo's nodig... Nou ja, je zou idd eens rond kunnen kijken wat je allemaal kunt krijgen... En dan eventueel de dingen waar je echt niet kunt aankomen kunnen bestellen. Of toch sparen voor een grotere vriezer... Want als je van boeren dingen kunt krijgen, is het soms ook fijn om extra ruimte te hebben...  O-) "
jah, ze eten beiden nu 600gr KVV :-)
ben aan het denken de twee diepvriezertjes om te wisselen in zo een grote kist, zou dat groot genoeg zijn?

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 19:42 3 doggies

" Een grote kist kan zeker een hoop in. Ik kan er zeker voor 6 maanden vlees in krijgen. Jij zou er dus voor 2-3 maanden vlees in kunnen doen dan. "

eens bespreken met de wederhelft ;-)

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 20:16 3 doggies

de tammenga + een pensdag en visdag staan me wel aan om te beginnen met goed barfen :p na een tijd kunnen we telkens een dag vervangen naar iets anders van het barf-principe :-D

Jana *FeLaNelKi*

16 juni 2012, 20:36 3 doggies

" Kun je dan wel met een goede prijs aan tammen komen? Want volgens mij bezorgen zij niet in Belgie en moet het dus via een verkooppunt, die zijn wel duurder. "

Ik kan met Kim (& casper) hier op HP samen bestellen, ze woont een 40tal km ver van mij :-)

Jana *FeLaNelKi*

17 juni 2012, 12:50 3 doggies

" Vandaag makreel.
Vanochtend een halve gegeven omdat hij 's morgens altijd maar een klein beetje krijgt voor maagvulling.
Hij keek me eerst aan van: wat heb je nou in mijn bak gelegd, is dat te eten? Toen hij het op had een paar keer naar zijn bak gelopen om te kijken of dat nou echt alles was.

Vanavond krijgt hij anderhalve makreel, kan hij zijn hart aan ophalen  :-D.
Ik was alleen maar brokken gewend, maar zo is voeren veel leuker. "

is leuk he hoe die honden genieten van dat vers eten!! Blijer kan je een hond niet maken :p

Jana *FeLaNelKi*

17 juni 2012, 16:57 3 doggies

" @ Jana:

Ik las dat je in Turnhout woonde?
Maar waar precies? Vrienden van ons wonen ook in Turnhout maar dan aan de kant richting Putte? Woon je daar dichtbij? Zo ja dan kun je ook Barf produncten afhalen in Ossendrecht bij Richards vers voeders. Ossendrecht ligt op 5 min rijden van Putte af.
Misschien een tip! "

ik woon aan de kant van Oud-Turnhout ;-) en het is nog wel redelijk ver eigenlijk hoor, is tegen heist-op-den-berg :s
maar het is in ieder geval al een van de dichts bij zijnde, dus heb hem even opgeslagen ;-)
bedankt!

Jana *FeLaNelKi*

17 juni 2012, 17:03 3 doggies

" @ Jana:

Ik las dat je in Turnhout woonde?
Maar waar precies? Vrienden van ons wonen ook in Turnhout maar dan aan de kant richting Putte? Woon je daar dichtbij? Zo ja dan kun je ook Barf produncten afhalen in Ossendrecht bij Richards vers voeders. Ossendrecht ligt op 5 min rijden van Putte af.
Misschien een tip! "
ik kom trouwens op een hollandse site terecht, en die levert enkel in holland?

Jana *FeLaNelKi*

17 juni 2012, 17:19 3 doggies

" @ Jana:

Ik las dat je in Turnhout woonde?
Maar waar precies? Vrienden van ons wonen ook in Turnhout maar dan aan de kant richting Putte? Woon je daar dichtbij? Zo ja dan kun je ook Barf produncten afhalen in Ossendrecht bij Richards vers voeders. Ossendrecht ligt op 5 min rijden van Putte af.
Misschien een tip!ik kom trouwens op een hollandse site terecht, en die levert enkel in holland?


Nee hoor, ik heb ooit bij natuurlijkrauwvoer besteld, dat is hetzelfde bedrijf, levert gewoon in Belgie.
Ik kan je trouwens ook Lupa aanraden, leveren okk in Belgie. Goede kwaliteit. Mss is het voor jou ook te doen om af te halen? In Budel, bij Hamont de grens over. Dan betaal je helemaal geen bezorgkosten. "

Ah, omdat er op de site van Richard staat dat hij enkel in Nederland levert (en welke provincies) :-) 
Lupa ziet er naar mijn zin ook goed uit :-) En afhalen is nogal moeilijk. Is ook een dik uur rijden en met zo vlees in de auto vind ik dat maar niets, zeker niet op warme dagen :S

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Vers vlees deel 13 - vragen en informatie over Barf, NRV en KVV" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^