Peesontsteking

26 reacties

Linda Berghoef

15 maart 2012, 23:04

Onze hond heeft sinds november last van een peesontsteking. Na herhaaldelijke rust/ onstekingsremmer/ pijnstiller zijn we van dierenarts veranderd. Eindelijk werden er foto's gemaakt en de hond blijkt een peesontsteking te hebben. 2 Weken in het verband gezeten. Vorige week werd het verband eraf gehaald en meteen is het weer raak...ze maakte een verkeerde beweging en ze loopt weer mank.
We zijn nu begonnen met Traustart van de huisdierendokter (homeopathie) volgens hen moeten we het een paar weken aankijken. Maar ik twijfel nu of ik er toch pijnstillers bij zal halen of misschien naar de fysio?
Heeft iemand hier al ervaring mee?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Peesontsteking" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Doberkiki

15 maart 2012, 23:10

Ik zou de pees nog wat meer ontzien.
Een pees geneest heel traag, omdat het zo slecht doorbloed is.
Mocht je een soort van brace laten aanmeten voor zijn poot(orthopeed), dan kun je die er soms afnemen, om de spieren te stretchen, en de pees te masseren(belangrijk), dat helpt de doorbloeding.(is pijnlijk, maar effectief)

Wil je echt verder in de homeopathie, dan kan deze link misshien helpen: iljasterre.come2me.nl

beterschap!

Linda Berghoef schreef het onderwerp

15 maart 2012, 23:25

Een brace...zover was ik ook nog niet. Geen idee dat dat mogelijk was. Ik moet nu heel eerlijk zeggen dat we financieel nu ook even niet heel veel meer kunnen doen. De afgelopen behandelingen hebben er behoorlijk ingehakt.
Ik ga even googelen op de brace. Kan ik dat masseren ook zelf?

Doberkiki

15 maart 2012, 23:39

Waar zit de ontsteking precies?
Als het een goed bereikbare plaats is, dan kun je de spieren en de pees meestal goed voelen en localiseren.
De aangedane plaats stevig omsluiten, pees voelt normaal wat warmer aan.
De spier die daaraan vastzit, kun je met -een beetje inleving- masseren. Ook kun je hem een beetje stretchen door met je twee handen tegenelkaar aan te beginnen, en dan naar buiten toe te bewegen. Denk aan een worst die je langer wilt maken.
Wil je de pees wat kalmeren, dan kun je er ook over wrijven met een ijsblokje.

Een brace, op maat, denk dat dat voor een makkelijk bereikbare plaats ook moet te maken zijn.(honden)

veel succes

de genezing van een pees duurt langer dan je denkt! Wat dacht je van een tenniselleboog bij mensen? Als dat goed wordt opgevolgd, heb je toch nog zes maanden last (opflakkeringen)

Linda Berghoef schreef het onderwerp

16 maart 2012, 09:51

Dank je voor de tips. De ontsteking zit in het voetje van de voorpoot. Voor dat ze in het verband ging zat daar ook een aardige bult vlak boven een teentje. Deze is nu weg. Op de foto's waren geen breuken te zien alleen een verdikking en dus zeiden ze een peesontsteking.
Ik heb gisteravond meteen je tips toegepast, vanochtend weer en het leek wel alsof ze het lekker vind. Ze trekt haar pootje niet terug, piept niet. Vooruit ik had een kluifje naast haar kop gelegd zodat ze een beetje afgeleid was......
;-)

Doberkiki

16 maart 2012, 12:46

Dat klinkt goed!

Volhouden is de boodschap, want dat kan echt heel lang duren, en komt dan soms nog terug...

Beterschap!

Linda Berghoef schreef het onderwerp

16 maart 2012, 16:06

Nu ga ik toch ineens zo twijfelen....het masseren gaat prima dat is het niet. Maar zitten er in het voetje van de hond wel pezen? Als je hoort of leest over peesontstekingen is dat meestal in de schouder.

Nu viel het me op dat ze haar pootje niet plat meer neerzet. Het lijkt wel alsof het grootste kussentje opgezwollen is. Dat kussentje zit recht onder waar de bult voorheen zat.

Ik weet dat ik moet afwachten nu even maar omdat ze zo scheef gaat staan om de poot te ontzien ben ik zo bang voor vergroeingen omdat ze nog maar 8 maanden is.

jazeker zitten er in het voetje van je hond pezen banden en spieren. en wat Saskia al aangaf, dat gaat lang duren.


op de foto kan er ook geconstateerd zijn of de pees gescheurd is of alleen beschadigd, is tie gescheurd dan kan de stand van de voet, poot, veranderen.

gescheurde pezen moeten geopereerd worden. maar dat zal er niet geconstateerd zijn, anders was er wel gezegd opereren, heb je toch twijfels, dan naar een goeie orthopeed gaan.

Wendy

16 maart 2012, 19:07

Heeft je dierenarts dat aangeraden? Ik neem aan dat je terug gegaan bent toen het weer slechter ging.

Doberkiki

16 maart 2012, 19:32

Met die verdikking zou ik ook even teruggaan!

Kan altijd terug de kop op steken, of iets anders zijn.

beterschap

Linda Berghoef schreef het onderwerp

19 maart 2012, 16:16

We zijn afgelopen vrijdag inderdaad terug gegaan en wederom pijnstillers gekregen. Nou moet ik zeggen nu we een paar dagen verder zijn en ik het advies opgevolgd heb van saskia koelen/masseren het toch wat beter lijkt te gaan.

Dus nogmaals bedankt voor dat advies!

Wendy

19 maart 2012, 19:28

Je kan nog overwegen/bespreken met je dierenarts of je met je hond naar een fysiotherapeut wil. Die kunnen vaak wat uitgebreider uitleggen hoe je je hond laat revalideren.
Meestal zijn we te haastig. Bv 4 weken lijnrust en als ie niet kreupel meer is meteen weer ballen gaan gooien, dan krijg je vaak terugval en dat kan dan een tijd zo door gaan. Terwijl je met een goed revalidatieschema (en een hoop geduld) een veel grotere kans heeft dat het echt geneest.

Sandy

19 maart 2012, 20:22

levertraan geven ,wil ook wel helpen voor gevoelige pezen en spieren+ gewrichten.

Doberkiki

19 maart 2012, 20:49

Veel succes Linda, en bedankt voor de complimenten! ;-)

Henk (gast)

gewijzigd 10 februari 2014, 19:04

Hallo Linda, ik zag jouw bericht en was even benieuwd of de klachten over waren. Wij hebben kortgeleden een hond met een peesontsteking van 1,5 jaar oud geheel genezen met een plantaardig middel. Geef maar een reactie als je informatie wilt. groetjes, Henk


mailadres verwijderd door modteam ivm privacy

-- reactie gewijzigd door het moderator team op 10 februari om 19:04 --

Linda Berghoef schreef het onderwerp

25 januari 2013, 22:10

ja hoor de klachten zijn volledig verdwenen! Ook dankzij homepathie.

Henk B

26 januari 2013, 17:54

" ja hoor de klachten zijn volledig verdwenen! Ook dankzij homepathie. "
super, wat leuk voor jullie hond.
Dann zie je maar weer dat homeopathie soms beter werkt dan de reguliere heelkunst met chemie!

Henk, zou je je mailadres willen verwijderen ? niet hier op het forum open en bloot neer zetten, dat is niet gewenst. en voor jou ook veiliger.

je kan het zelf verwijderen. door te wijzigen je berichtje. :-D

Anoniem (gast)

10 februari 2014, 18:23

myn hond sukkelt sinds kerst met beide achter poten ..onsteking of scheurtjes in de buig pezen volgens veearts
3weken onstekings remmers en niets ..terug en spuitje cortizone 2w rust en wandelen aan de leiband..vroeg om foto'S te nemen maar bleikbaar zou je er niets op zien en is dat onnodig..onder tussen is ze op dieet om de poten minder te belasten en kryg ze maar 250 gr eten daags en is ze nog uit gehongerd ook :(

Doberkiki

10 februari 2014, 22:10

Anoniem; denk dat ik je net advies heb gegeven in je nieuwe topic. ;-)

succes

Marion (gast)

17 juni 2014, 16:27

Hoi Henk, 

las net je forum en onze hond loopt sinds een paar weken ook mank, da geweest, was eerst ontsteking tussen tenen, twee weken later liep ze nog mank, weer terug na da en nu blijkt dat haar pezen ( in haar voor poot ) over belast zijn...moeten rust houden..wij hebben een boxer van 1,5 dus rust is moeilijk...ben benieuwd wat jij hebt gegeven, wil het graag ook proberen ..hoop op je reactie

 

vrg marion

Dounia (gast)

27 februari 2015, 15:53

Hallo,

Mijn 10jarige hond sukkelt nu al 2 maanden met een peesontsteking rechts voor. Ze mankt vooral na slapen na een inspanning.  Ik lees hier dat jullie goede resultaten hebben met homeopathische middelen. Wat dan wel? Ik zou het ook willen proberen.

Mijn hond krijgt al 2 weken Inflamex , Kynosil en Sacha'sBlend.

Dank voor jullie hulp!

Carmen

12 november 2018, 14:41
" Hallo Linda, ik zag jouw bericht en was even benieuwd of de klachten over waren. Wij hebben kortgeleden een hond met een peesontsteking van 1,5 jaar oud geheel genezen met een plantaardig middel. Geef maar een reactie als je informatie wilt. groetjes, Henk


mailadres verwijderd door modteam ivm privacy

-- reactie gewijzigd door het moderator team op 10 februari om 19:04 -- "

Carmen

12 november 2018, 14:46

mijn hond loopt al maanden soms mank met linker voorpoot door peesontsteking. Kan je mij vertellen hoe dat homeopathisch middel heet?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Peesontsteking" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^