Hoi,
Ik ben nu elke dag ontzettend hard aan het trainen met Virtudes, om haar socialisatie met andere honden in de goede zin van het woord een enorme boost te geven. Dit gaat langzaam in etappes best wel goed.
Ze valt niet meer uit naar andere honden, als ik haar uit de opgewonden staat haal, door haar af te leiden met een stukkie mega stinkende salamiworst, haar laat zitten, en als ze rustig is, dit te belonen, terwijl ze de hond ziet. Gevolg is dat als ze een andere hond op straat ziet, ze eigenlijk door de training al gaat zitten. Om te kijken wat de hond doet, dit gedrag beloon ik eigenlijk altijd!!
Als we in het park zijn, en er is een vreemde hond, maak ik hier dolgraag gebruik van!! Ga er dan op een afstand bij staan, en als ze blaft en uit wil halen, terwijl ze aan de riem zit, loop ik een stap achteruit, wacht tot ze kalm is, en ga dan stapje voor stapje dichterbij, dit duurt soms 15 minuten, maar heeft wel resultaat!!
Nu kan ze dus netjes zitten, als de vreemde hond losloopt, en achter de bal aan rent, elke keer als de hond terugrent met de bal, en ze is stil krijgt ze een beloning.
Echter heb ik nog wel een probleem met kleine hondjes, ik probeer haar aan de riem eerst de achterkant te laten ruiken, maar als de vreemde hond een rare beweging maakt, laat ze direct de tandjes zien, en wil ze er dus bovenop.. Ze viel voorheen de kleine hondjes gelijk aan!! Dus het is al wel iets beter..
Nu ben ik voor haar bang, dat ze op een dag gegrepen wordt, omdat andere honden haar signalen niet echt begrijpen, want vrij snel laat ze haar onzekere kant zien, komen de borstels op de rug, en worden de witte tanden ontbloot, niet elke hond tolereert dit.. Als ze gecorrigeerd wordt door een andere hond, houdt dit gedrag dus ook op. Hierin neem ik aan dat het dus zeer ongewenst gedrag is.
Maar nu wou ik een andere methode proberen, namelijk de snuitband, het is eigenlijk een muilkorf, alleen op diervriendelijke wijze.. Die wil ik tijdens de training gebruiken, om ervoor te zorgen, dat ze meer haar neus gebruikt, dan er gelijk als een woeste leeuw op af stormt. Dit wel onder begeleiding, en natuurlijk stap voor stap.
Alleen beneemt me de twijfel, omdat haar gedrag onzeker is, of dit het onzekere gedrag niet meer versterkt wordt door die snuitband. Omdat ze haar taal die volgens haar helpt dan even niet meer kan uitvoeren, of denken jullie dat het misschien wel kan helpen, om haar uit die prikkel te halen? Ik ben nu voornamelijk met haar aan het trainen, met kleine hondjes, omdat ze die dus snel wil grijpen, grote honden gaat wel, maar ze moeten van mij ook enorm sociaal zijn, willen ze uberhaubt met virtudes mogen spelen. Dit is tot nu toe altijd goed gegaan
Wat denken jullie? Of denken jullie dat ik gewoon op dezelfde manier door moet gaan



) neemt. Een salamiworst leidt haar even af, maar ze krijgt er niet meer vertrouwen in jou door. Wel vertrouwen in zichzelf en de situatie 'ik en een vreemde hond' omdat ze de andere hond 'uit het oog verliest' en er niks gebeurt. Maar je zit dan nog steeds met het onderliggende probleem dat ze geen vertrouwen in jou heeft. 


Maarre na 1 keer weet ik het wel hoor hahahahah