Co owner

48 reacties

bassie

gewijzigd 27 februari 2012, 12:28 1 doggies

Ik heb hier wel een vraag over aan degene die met co-ownerschap werken. Ik zie dat de meesten ook wel werken met een contract en dat is natuurlijk goed. Wat ik alleen niet begrijp is dat voor de wet de eigenaar van een hond degene is die voor de dagelijkse verzorging van de hond. En dat wordt door geen van jullie betaald. Hoe zie je het voor je als de andere co-owner uiteindelijk zegt dat hij het niet gaat doen. Je kunt dan zeggen, ik heb een contract, maar financieel is het niet haalbaar om dat met behulp van een rechter af te dwingen. Sterker nog, ben je wel co-owner voor de wet? En die kosten van een rechtzaak wegen niet op tegen de opbrengsten. Dus hoe zien jullie dat voor je? Is het niet vooral op basis van goed vertrouwen? En is het contract niet gewoon als afsprakenlijstje?

bassie

27 februari 2012, 15:51

" Het contract is altijd een zwart op wit bewijs van een mondelinge overeenkomst, en die mondelinge overeenkomst is bindend "
Een contract is geen bewijs van een mondelinge afspraak. Het is gewoon een schriftelijke overeenkomst. Maar dat was ook niet mijn vraag. Want kan iemand die geen eigenaar is, want die betaalt niet de dagelijkse kosten van de hond, van jou in alle redelijkheid verwachten dat je dat doet. Het is maar de vraag of een rechter daar in mee gaat.

En stel nou dat je een rechtzaak moet gaan aanspannen om je gelijk te krijgen. Heb je enig idee welke kosten dat met zich meebrengt en is het dan nog wel reeel om dat ook te doen. Wat is de opbrengst van het nest tegen welke kosten zitten er aan een rechtzaak. En stel je krijgt je gelijk, laat je dan het nestje geboren worden bij die mensen? Want wat doet dat met het vertrouwen in die mensen.

Daarom dus mijn twijfel of dit wel haalbaar is. En of je in de praktijk wel echt iets hebt aan die contracten. En of het niet iets is wat je eigenlijk alleen maar uit goed vertrouwen moet doen.

bassie

27 februari 2012, 17:29 2 doggies

" Wat ik verwacht van een gastgezin is simpelweg dat ze goed voor de hond zorgen, en zich aan de afspraken houden die we gemaakt hebben.
En die afspraken vallen ook reuze mee. "

Ik vind zelf bijvoorbeeld 3 nesten helemaal niet meevallen. Dat vind ik voor een hond best wel heel veel.

En aan de afspraken houden is makkelijk gezegd, maar situaties veranderen, mensen veranderen. Dus als iemand in eerste instantie graag mee wil werken omdat ze het wel heel leuk vinden, wil niet zeggen dat dat na 5 jaar nog zo is. Misschien is de hele situatie bij die mensen wel heel erg verandert en is het voor deze mensen niet meer mogelijk om mee te werken. Daar zal een rechter zeker wel rekening mee houden. Wat je ook regelmatig ziet is dat mensen zo graag dat pupje willen dat ze alles tekenen zonder er bij na te denken. Zij kunnen niet vooraf inzien wat de consequenties van die afspraken overzien. Jij als fokker wel. Ook daar zal een rechter wel rekening mee houden.

Het is overigens niet zo dat ik het iedereen afraad. Ik persoonlijk denk dat je het alleen moet doen met mensen die je echt goed kent en ook echt vertrouwd en ook weten waar ze aan beginnen. En zelfs dat is geen garantie.

bassie

28 februari 2012, 15:58

@Saartje & Nabu
In de theorie kun je het best wel goed afdichten waarschijnlijk, maar in de praktijk is het niet zo eenvoudig. En dat heeft toch ook voornamelijk met kosten te maken. De kosten voor de rechtzaken zijn gewoon heel hoog. Dat weegt in de meeste gevalllen niet op tegen de opbrengsten. Dat is dus het grootste probleem. Ook al ben je de eigenaar van een hond en de gene waar de hond zit zegt dat je hem niet meer terug krijgt dan wordt het al heel lastig. Je kunt hem niet zo maar even ophalen. Zo werkt het helaas niet.

Lees ook

^