" misschien nog even een handige toevoeging:
ik ben zelf ook allergisch voor alle dieren zo ook honden.. wij hebben 2 maltezers en een toller..
moet zeggen dat ik van alle 3 wel allergie klachten krijg, maar ik heb ervoor gekozen om me dat niet in de weg te laten zitten, ik doe nu zelfs een opleiding dierverzorging.
bij honden heb ik nu bijna geen last meer.. het enige waar ik nu nog last van heb is bij direct contact, bijv. als ze een likje geven of met hun nagels over mijn huid gaan, dan wordt het gelijk dik en rood.. maar ach.. mijn honden mogen me best likjes geven en ik speel ook genoeg met ze waardoor er soms nagels over mijn huid gaan.. dan heb ik maar weer even een arm vol rode plekken.. ik zou mijn honden nooit kunnen missen "
Dank jullie wel voor je reactie's en tips.
Zelf vind ik de aus.labradoodle en de maltezer het leukst,ook qua karakter.Alle andere rassen spreken mij niet zoveel aan.
Ik zal binnenkort even bij een dierenarts langsgaan en vragen of zij mensen in de buurt weten met een maltezer,wie weet kan ik dan bij iemand testen.
@Judith, Gebruik je ook medicatie voor je allergie of helemaal niet? De likjes en rode plekken krijg ik soms wel/soms niet.
Bij de labradoodle krijg ik alleen een lichte tinteling bij het aanraken en geen jeuk.
En....bij een asiel is het wel moeilijk testen als daar ook andere honden zitten en ik neem aan dat ze niet zomaar even een hondje "op proef" aan je meegeven, toch?
Gr Meredith